השגריר פרידמן בבית משלחת הורגן
השגריר פרידמן בבית משלחת הורגן צילום: רועי חדי

שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן הגיע יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן לנחם את משפחתה של אסתר הורגן מטל מנשה שנרצחה בפיגוע אכזרי ביער ריחן בצפון השומרון.

בעלה של אסתר, בנימין הורגן, סיפר לשגריר על דמותה של אסתר. השגריר התרגש וביקש לפגוש שוב את המשפחה באירוע משמח. המשפחה הבטיחה להזמינו.

בנימין העלה בפני השגריר את החשיבות שרואה המשפחה בהכפלת היישוב טל מנשה כתגובה לרצח, "אסתר רצתה להגיע ללב של הארץ, היא תמיד רצתה להגיע ללב של הדברים, ללב של האנשים, ללב העניין ולכן גם ללב המדינה, לכן לפני 20 שנה הצטרפנו לקהילה הקטנה הזו של טל מנשה שלפני 20 שנה הייתה קטנה אף יותר, ומצאנו כאן לא רק מקום יפה עם נוף מדהים ואוויר טוב אלא גם קהילה וחברים שהפכו למשפחה.

״אני חושב שזה יהיה נכון שננסה כמה שאפשר להגדיל את טל מנשה, את האיזור, האויב מנסה להוריד אותנו לפגוע בנו ואנחנו צריכים להאחז בקרקע. הם רוצים שנלך מכאן, הם רוצים שנפחד אז אנחנו נוכיח להם שהם טועים".

תיעוד מעצר החשוד ברצח אסתר הורגן דוברות המשטרה

שגריר ארה״ב פרידמן חיזק את הדברים ואמר: "למרבה הצער הרצח של אשתך אסתר יביא להגדלת הישוב, זה יהיה האפקט של הרצח, זו בושה שכך זה צריך לקרות. אסתר נרצחה כי היא השתייכה לעם היהודי, והתגובה הנכונה היחידה היא להשאר כאן ולצמוח".

פרידמן סיים בדברי חיזוק למשפחה ואמר: "לצערי אני מגיע הרבה לניחום אבלים, אבל אני מרגיש שאתם חזקים".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שמלווה את המשפחה מיום הרצח אומר: "אנחנו רוצים להוסיף אור. אור של בנייה, אור של התיישבות, זה יהיה המעשה הנכון שיוריד את המוטיבציה של המחבלים להמשיך לפגע בנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו