סיום ש"ס גמרא לזכר אהוביה סנדק ז"ל

תלמידי ישיבת ההסדר בשבי שומרון ביקרו בגבעת "מעוז אסתר" והחליטו עד לשלושים למותו של אהוביה סנדק לסיים יחד ש"ס גמרא לעילוי נשמתו.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ג בטבת תשפ"א

סיום ש"ס גמרא לזכר אהוביה סנדק ז"ל-ערוץ 7
הרב יהשוע שמידט במעוז אסתר
צילום: ראם ברנשטיין

הרב יהושע מרדכי שמידט, ראש ישיבת ההסדר בשבי שומרון, יחד עם תלמידי הישיבה, העתיקו את מקום לימודם לגבעת "מעוז אסתר" בה התגורר אהוביה סנדק ז"ל.

עם חזרתם לישיבה בשבי שומרון החליטו תלמידי הישיבה ורבניה לקיים את צוואתו של אהוביה בסיום ש"ס גמרא של כל עם ישראל עד ליום השלושים למותו שיחול ב-ז' בשבט.

"התחושות הקשות הציבו בפנינו שאלה, מה ניתן לעשות למען עם ישראל ולמען אהוביה", סיפרו תלמידי הישיבה. "כאשר ביקרנו בגבעה אותה בנה במסירות נפש עצומה, שמענו מחבריו שחלומו היה שמיישבי גבעת 'מעוז אסתר' ישמיעו קול של תורה יומם ולילה, במסירות נפש עצומה".

"לכן החלטנו להגשים לו חלום ולקיים את צוואתו בסיום ש"ס גמרא של כל עם ישראל עד ליום השלושים למותו שיחול ב-ז' בשבט", הוסיפו. "לקחנו על עצמנו ליזום פרויקט בו כל יהודי ילמד דף גמרא אחד לעילוי נשמתו, בכך נגשים לאהוביה חלום שלצערנו כבר לא יוכל לממש בעצמו".

ראש ישיבת ההסדר בשבי שומרון הרב יהושע מרדכי שמידט, אמר: "כאשר עומדים בגבעת מעוז אסתר רואים בנקל כי נוער הגבעות הנפלא ממשיך את דרכו של מרן הרב קוק: בונה את הארץ, מיישב אותה וממלא אותה בקול תורה. קל לחוש כאן ברוחו של מרן הרב קוק, בחלוציות ובמסירות הנפש על התורה ובניין הארץ. אנו קוראים לכל תלמידי עולם התורה הדתי לאומי ללמוד דף גמרא לעילוי נשמת אהוביה ז"ל ולהגביר את התורה בעם ישראל".