המדריך: כך בונים זוגיות בסגר

האם אפשר לקיים דייטים אפקטיביים בסגר? זה הזמן להבין שכל קשר תלוי בתנועה ומחייב יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה. המדריך המלא

שירלי והל , י"ז בטבת תשפ"א

המדריך: כך בונים זוגיות בסגר-ערוץ 7
זוגיות בסגר
צילום: istock

הרגשת הבדידות מחלחלת בגוף. "קשה לי כבר לבד", את אומרת לעצמך, אני רוצה שיהיה לי מישהו שיקשיב לי, שיאהב אותי.

אך ברגע שאת רק חושבת לעשות מעשה, ישר עולה בך התנגדות וכבדות "אבל יש קורונה! וקר! ואולי כדאי שאקדיש זמן ללימודים ואחרי הסגרים אמשיך לצאת ?!" ועוד תירוצים.

למוח יש נטייה לשכנע למה לא לאפשר לצאת ממקום הנוחות ולמה לא כדאי לצאת עכשיו לדייט, והתירוצים הופכים לאמונות מגבילות שמונעות ממך להתקדם.

בתקופה הזאת רעשי הרקע והקשיים תופסים מקום גדול, בנוסף המחשבות וההרגלים שהתרגלת עד כה בנושא הזוגיות, הכללים והשלבים הברורים לך בקשר כמו לפני הקורונה, משתנים. זה הזמן להבין שכל קשר הוא אחר ותלוי בתנועה, עשיה, ומחייב יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה.

אז איך בכל זאת ניתן לבנות זוגיות בזמן הסגר?

לאחר שיחת הטלפון הראשונית, כשהחלטתם שאתם רוצים להכיר לעומק את האדם שמעבר לקו, אם אתם קרובים גאוגרפית - אתם יכולים להיפגש בפארק קרוב, להזמין אוכל, לעשות קניות בסופר ודרך אגב ללמוד מה כל אחד אוהב. אפשר גם להיפגש בחצר הבית שלכם, של קרובים אליכם או אפילו לצאת להתנדב יחד בחקלאות לפי הכללים. הפגישות יכולות להיות קצרות יותר ממה שהייתם רגילים וגם עם מסכה, (גם אם זה פחות יפה), שהרי שניכם באותה הצלחת.

במידה ואינכם יכולים להיפגש או שנפגשתם פגישה אחת ומסתדר פגישה אחת רק בשיחת ווידאו - אל תחששו! לשיחת ווידאו יש חסרונות אבל יש גם יתרונות וכדי להשתמש בהם.

ראשית, קבעו זמן לשיחת ווידאו כאילו אתם יוצאים לדייט תתארגנו ותתלבשו בהתאם. ניתן ללמוד על האדם ורצינותו לפי המקום שבחר להיפגש עמכם כשהוא משוחח איתכם בזום. שימו לב לדברים שבין השורות. עיינו ברקע שימו לב איך הוא מדבר עם אלו שברקע או שמפריעים בשיחה. איזה דברים אתם יכולים ללמוד עליו מהחפצים בחדר, תחביבים, מקצוע, סוגי בילוי. האם למרות שקבעתם זמן ושעה הפגישה נעשית דרך אגב במכונית או בהליכה או שקבעתם והצד השני השקיע וכולו איתכם. מעבר לשיחה רגילה ניתן לשחק משחק היכרות, כמו למשל: חפץ בחדר שמאפיין אותך, וכך זה גם גורם לתזוזה ויכולת לראות את האדם בגודל טבעי ולא רק פרצוף דרך מסך.

התלהבתם מאוד אחד מהשני והכל נראה זוהר? זהו, נראה לכם שהכל סגור? אז ראשית רשמו לכם ממה התלהבתם, מה אהבתם, מה הייתם רוצים לבדוק בפגישה שתפגשו ולמה.

וכשתפגשו פנים מול פנים תחזרו שוב על הרשימה כדי שההתלהבות לא תדעך, ומצד שני גם השכל ימשיך לבדוק את מה שהתחלתם לבדוק. בפגישות הבאות אם ניתן תפגשו. ואם יש לכם חששות פנו להכוונה.

שנשמע בשורות טובות!

שירלי והל מאמנת פנויים ופנויות שמשתוקקים ליצור זוגיות טובה. חברה בנבחרת המאמנים של פרויקט 252

שירלי והל
עצמי