זאב אלקין: היו לא מעט מתחים ביני לבין בלפור

זאב אלקין שב ומותח ביקורת על ראש הממשלה נתניהו, "לא יכול להיות בטוח שהשיקול האישי של נתניהו לא יגבר על המדינה"

רפאל לוי , י"ג בטבת תשפ"א

השר לשעבר זאב אלקין שוחח היום עם מורן אזולאי ב'פרלמנט צהריים' בערוץ כנסת והסביר על הסיבות לפרישתו מהליכוד וההצטרפות ל'תקווה חדשה' בראשות גדעון סער.

"הייתה התלבטות גדולה לפני, אבל אחרי שהחלטתי אבן נגולה מעל הלב", שיתף אלקין.

אלקין שב ומתח ביקורת על ראש הממשלה ואמר, "אני לא יכול להיות בטוח שהשיקול האישי של נתניהו לא יגבר על המדינה. אני לא יכול ללכת לבקש מאזרחי ישראל להצביע לנתניהו".

לשאלה מה היה עושה לולי היה מקים גדעון סער מפלגה השיב, "יכול להיות שהייתי פורש מהחיים הפוליטיים, שקלתי את זה".

לדבריו הפגיעה של נתניהו בממשלה תלך ותעצים, "זה ילך ויתדרדר, כי נתניהו חושב שבגלל שהוא המנהיג המתאים ביותר אז מה שטוב לו טוב למדינה".

אלקין שיתף, "היו לא מעט מתחים ביני לבין בלפור לגבי דף המסרים"

בהמשך הבהיר השר לשעבר כי הוא לא ישב בממשלה בראשה עומד נתניהו, "עזבתי את המפלגה שכל כך אהבתי עם הפעילים שכל כך אהבתי, לא עשיתי את זה כדי לכהן תחת נתניהו, זה הייתי יכול לעשות מתוך הליכוד", והוסיף כי לדעתו חברי הכנסת לא יפזרו את הכנסת וילכו לבחירות חמישיות.

אלקין הסביר מי יכול להיות חלק מהממשלה שיקים גדעון סער, "מקווה שנצליח להקים ממשלה, כל מי שנתניהו ישב אתו לגיטימי בעינינו. אני חושב שמרצ לא ירצו להצטרף לממשלה, אבל כל מי שמקבל את העיקרון שמדינת ישראל היא יהודית ודמוקרטית יכול לשבת בממשלה".

האם צפויים עוד מעברים של חברי כנסת ושרים מהליכוד? אלקין סיפר כי קיבל פניות רבות מפעילי הליכוד ששיבחו אותו על דבריו גם אם הם לא מצטרפים ואמר, "לא יודע אם יש עוד חברי כנסת שיצטרפו".