המפה שעוררה סערה
המפה שעוררה סערה צילום: דוברות

סרטון שהעלה ראש הממשלה בנימין נתניהו ברשתות החברתיות בסוף השבוע עורר סערה בתקשורת הערבית והמרוקנית.

ב"כאן חדשות" דווח כי מאחורי נתניהו היתה מפה שבה חבל סהרה המערבית מופרד ממרוקו – שתובעת על אותו אזור ריבונות.

דובר משרד החוץ לתקשורת ערבית, חסן כעביה, אמר בריאיון לערוץ מקומי במרוקו כי זו הייתה טעות שלא נעשתה במכוון. "בסרטון הופיעה מפה ישנה. בל נשכח שלצד נתניהו התנוסס דגל מרוקו שאנחנו גאים בו, הדבר יתוקן במפות החדשות שיופיעו", הסביר כעביה.

בתוך כך, משלחת בכירים בממשל במרוקו הגיעה לארץ על מנת לקדם את ההסכם עם ישראל, בביקור גומלין לאחר הגעת משלחת ישראלית-אמריקנית לרבאט בשבוע שעבר.

משימתה העיקרית של המשלחת תהיה לבחון אם ניתן להשמיש במהירות את הבניין ששימש את הנציגות המרוקנית בתל אביב, שפעלה עד שנת ‭ .2000‬הבניין נותר בבעלות הממשל במרוקו עד היום, וכך גם בניין מקביל של ישראל ברבאט.

כזכור, שר החוץ של מרוקו הודיע בשבוע שעבר כי שתי המדינות הסכימו לפתוח מחדש את משרדי האינטרסים בתוך שבועיים.

ראש הממשלה התייחס לסוגיה שלשום ואמר, "סיכמנו שהמשלחת תגיע כבר בתחילת השבוע במטרה שנתקדם בכל - פתיחת משרדים, קידום השגרירויות וטיסות ישירות מישראל למרוקו ובחזרה", אמר נתניהו בסרטון שפרסם בחשבון הטוויטר שלו. כזכור, נתניהו שוחח עם המלך אמש והזמין אותו לקיים ביקור היסטורי בארץ. "אני מרגיש שזו תחילתה של ידידות מופלאה".

גורם בכיר ברבאט התייחס לנכונות של מלך מרוקו לקדם את היחסים ואמר לישראל היום: "מלך מרוקו מוחמד השישי לא מתמהמה והורה להוציא בהקדם משלחת לישראל שתכלול אנשי ממשל בכירים, מומחים ויועצים מתחומי הביטחון והטכנולוגיה, הכלכלה, התעשייה והמסחר ועוד. משרד החוץ ברבאט עמל על הרכבת המשלחת שצפויה להגיע לישראל בעוד כשבועיים".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7