מחסום של המשטרה בכביש 1 בימי הסגר
מחסום של המשטרה בכביש 1 בימי הסגר צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

מהומה פרצה אחר הצהריים (שני) במלון "לאונרדו" בירושלים, לאחר שעשרות מבודדים ששבו מחו"ל ניסו לצאת מפתח המלון ונהדפו בכוח על ידי המאבטחים שדחפו אותם פנימה.

בחדשות 12 דווח כי גם מבודדים במלון "גרנד קורט" הפגינו בדרישה לצאת מבידוד, ובנתב"ג ניסו עשרות נוסעים שנחתו מדובאי לקבל פטור מבידוד כפוי במלונית.

יובל פרץ, ששוהה בבידוד במלון "לאונרדו", סיפרה לחדשות 12: "סוגרים עלינו את הדלתות ומאיימים שאם לא נעלה לחדרים - נקבל דוחות ויעצרו אותנו‎. אנחנו פה מיום שבת. עבדו עלינו שנראה פה ועדת חריגים ושהם עזבו את השדה. בסופו של דבר השתכנענו וכמובן שכבר שלושה ימים שום ועדה ושום נעליים. יש פה אנשים מבחוץ שהגיעו להפגין ולתמוך בנו‎".

מוקדם יותר אמר סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש שהוא תומך בהפסקת חובת הבידוד במלוניות של פיקוד העורף. "לאור התרחיש הסביר שהחיסונים יעילים גם בחשש להדבקה מהמוטציה - נכון לעבור לבידודי בית ולהפסיק את הבידודים במלוניות", אמר קיש.

שר הביטחון בני גנץ שקיים הערכת מצב עם גורמי המקצוע במערכת הביטחון, קרא לחזור באופן מיידי למתווה "כנפי חיל" של משרד הביטחון כפי שהוצג בקבינט הקורונה, תוך התאמתו למציאות החדשה שבה יש חובת בידוד מכלל המדינות.

לפי המתווה הזה, מי שיחזור לארץ ויסכים לעבור בדיקת קורונה בשדה התעופה, יופנה לבידוד ביתי תוך ליווי וסיוע של נציג הפרויקט ביישוב מגוריו. גנץ לא יתמוך בקבינט בהארכת הבידוד במלוניות.

נכון להיום ישנה יכולת לבצע מדי יום אלפי בדיקות בשדה התעופה, לאור מכרז מזורז שקידמה מערכת הביטחון ביחד עם רש"ת ומשרד הבריאות.