הישג עבור עולם הישיבות

ח"כ בצלאל סמוטריץ' ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני סיכמו עם אגף תקציבים על הפחתת הקיצוץ לעולם הישיבות הציוניות והחרדיות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בטבת תשפ"א | עודכן: 23:19

הישג עבור עולם הישיבות-ערוץ 7
בצלאל סמוטריץ'
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני סיכמו עם אגף תקציבים במשרד האוצר על הפחתת הקיצוץ בסיוע לישיבות הציוניות והחרדיות.

לאחר מו"מ מואץ עם שר האוצר ישראל כ"ץ סיכמו סמוטריץ' וגפני על הגדלת התשלומים לישיבות כך שהתשלום לתלמיד יעמוד על 350 ש"ח לתלמיד ו-630 לאברך.

אילולא ההתערבות של הח"כים בימים האחרונים, תקציבי הישיבות היו סופגים פגיעה משמעותית של עשרות אחוזים שהיתה מעמידה את קיומם של המוסדות בסכנה.

הקיצוץ הגיע בעקבות המציאות הכלכלית מולה ניצבת מדינת ישראל על רקע היעדר תקציב מדינה. במקום קיצוץ של 30% סוכם על פגיעה של 15% - עד שיועבר תקציב המדינה הבא.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מסר: ''עולם הישיבות וערך לימוד התורה נמצאים בראש סדר העדיפיות שלנו. הציונות הדתית תמשיך להעמיד תלמידי חכמים עצומים שמשלבים מצוינות בתורה תוך לקיחת אחריות ושותפות במדינת ישראל. אנו כמפלגה רואים זאת כזכות להלחם על תקציבים עבור בני התורה ומשפחות האברכים ונמשיך לעשות זאת במלוא המרץ.

''המשימות החברתיות והכלכליות מולן ניצבת מדינת ישראל בתקופה זו של הקורונה הן לא פשוטות. נמשיך להאבק למען אזרחי ישראל מכל שכבות האוכלוסיה שיקבלו את המגיע להן. רק ככה ננצח", אמר סמוטריץ'.