דו"ח ה"הסתה" של הרשות הפלסטינית

הרשות הפלסטינית פרסמה את דוח ההסתה והגזענות בישראל המסמן גינויים לטרור כ"הסתה וגזענות".

דלית הלוי - ערוץ 7 , י"ג בטבת תשפ"א

דו"ח ה"הסתה" של הרשות הפלסטינית-ערוץ 7
נדב שרגאי
צילום: באדיבות המצולם

סוכנות הידיעות הרשמית של הרשות הפלסטינית "וופא" מפרסמת (שני) את הדוח העיתי על "ההסתה והגזענות באמצעי התקשורת הישראליים" במהלך השבוע האחרון.

בראש רשימת פרסומי ההסתה והגזענות מופיע מאמר דעה שכתב נדב שרגאי בעיתון "ישראל היום", ובעיקר הפסקאות הבאות במאמר:

"הטרור הפלשתיני בוחר בשנים האחרונות את קורבנותיו בשתי זירות עיקריות - צפופות והומות אדם, במטרה לפגוע בכמה שיותר אנשים, או הרחק מעין רואה; מחוץ לשטחים מבונים ומאוכלסים, כדי ש"מלאכתו" לא תופרע; שאיש לא יוכל להיחלץ לעזרת הקורבן ושניתן יהיה להימלט ביתר בקלות. רוצחיה של אסתר הורגן שייכים לקטגוריה השנייה. היא נרצחה בלב חורש קסום, שמוכר גם כיער האגדות, ב"חצר האחורית" של תושבי טל מנשה...

"בעוד ימים ספורים, כשהרוצח ייתפס, ידברו שוב ב"טרור הבודדים". יציינו, מן הסתם, שהרוצח פעל לבד, שלא בשליחות ארגון טרור. אלא שבהגדרה הזאת: "טרור יחידים", יש משהו מטעה. אלה אינם באמת פיגועי "בודדים". אין מדובר ב"זאבים בודדים", אלא בזאבים שהם חלק מלהקה; להקה תודעתית אמנם, אבל להקה. הם אמנם מחליטים לבד, ומבצעים לבד, אבל יונקים כולם מאותה באר מורעלת, שמכשירה רצח יהודים או בשם "האסלאם", או בשם "העניין הפלשתיני".

סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ מביא דוגמה נוספת לפרסומי "הסתה וגזענות" בישראל בדמות הודעה בפייסבוק של חבר הכנסת מתן כהנא (ימינה) אותו היא מכנה "קיצוני", אשר כתב כדלהלן:

"יצאתי עכשיו מבית משפחת הורגן שם שמעתי סיפורים על שמחת החיים של אסתר, האהבה והשמחה שהרעיפה על כל הסובבים אותה. חיית האדם שרצח את אסתר הי"ד יזכה מעכשיו למשכורת גדולה מהרשות ולימודים אקדמיים בכלא הישראלי. כך לא נוכל למנוע את הרצח הבא. על ממשלת ישראל ליישם את חוק קיזוז כספי הטרור ולעצור את המחדל הזה. משפחת הורגן, עם ישראל כולו אתכם באבלכם הכבד".