עימותים במחאה בעקבות מותו של אהוביה סנדק ז"ל יוסף פריסמן וידידיה אפשטיין

22 מפגינים נעצרו אמש והלילה (שלישי) במהלך ההמחאה בצומת בר-אילן בירושלים על מותו של אהוביה סנדק.

במקום התפתחו עימותים בין המפגינים לכוחות המשטרה, כשחלק מהמוחים יידו לעבר הכוחות אבנים, חלקי מתכת, בקבוקים וחפצים נוספים.

במהלך ההפגנה תועד שוטר מג"ב כשהוא מכה מפגין.

הפגנות במחאה על מותו של אהוביה סנדק התקיימו גם מול תחנת המשטרה בעיר אריאל, בגשר בר אילן בכביש 4, בקריית ארבע, בצומת יצהר, בצומת שילה, באשקלון ובצפת, שם נעצרו שניים מהמפגינים בחשד להפרת הסדר. עורכי דין של ארגון חוננו מסייעים לעצורים.

בתל אביב הפגינו כ-30 איש מול ביתו של השר לביטחון פנים אמיר אוחנה וקראו לשר להקים ועדת חקירה חיצונית לבדיקת התנהלות ימ"ר ש"י. המפגינים יצאו בצעדה לאזור צומת עזריאלי והתעמתו עם שוטרים במקום.

בחדשות 12 דווח כי המשטרה טוענת שהיא יודעת מי נהג ברכב בו נהרג אהוביה סנדק. החוקרים טענו כי יש להם עדויות ליידוי אבנים של חמש הצעירים - מה שהוביל למרדף המשטרתי לטענתם.

בנוסף טוענים החוקרים כי הנהיגה הפרועה של הנהג במנוסה היא זו שהובילה לחיכוך בין הרכב המשטרתי לרכבם של הצעירים ולאחר מכן להתהפכות שהביאה למותו של אהוביה סנדק.

נזכיר כי בג"צ צפוי לדון בהקדם האפשרי בעתירה הדורשת לאסור על המשטרה לחקור את מקרה המוות, בטענה שעל פי פקודת המשטרה חל איסור על המשטרה לחקור אירועים בהם השוטרים חשודים גם הם.

בארגון חוננו תקפו את המשך חקירת הנערים בחשד למות הנער: "הדם של הנער הבא שייהרג על ידי הימ"ר ומח"ש. מי שלא מנהל חקירת אמת על הרג נער יהודי, סולל את הרג הנער הבא.

''זריקת האירוע על הילדים שנפגעו בתאונה הקשה, משמעותה אחת - טיוח וניסיון לנקות את השוטרים. אנו בוחנים הכנסת התערבות משמעותית חיצונית בחקירה. בקרוב נדע", הוסיפו בחוננו.