השופטים בוחנים את העבודות השונות
השופטים בוחנים את העבודות השונותצילום: קרית חינוך שעלבים

תחרות הסטארט-אפ המיוחדת של חטיבת הביניים בקרית חינוך 'שעלבים' התקיימה השבוע, לאחר שבחודשים האחרונים עבדו תלמידי כיתות ז' וח' על מיזמים ייחודים, אותם ליווה מנטור מתחום ההיי-טק שחשף אותם בפני עולם זה.

במהלך עבודת ההכנה, סייעו לזוגות גורמים רבים בחטיבה. צוות האנגלית בנה יחד עם התלמידים מצגות ופוסטרים שיווקיים עבור המוצר. צוות המורים ללשון סייע לתלמידים בהכנת טקסט המציג את יתרונות המוצר שלהם וייחודו.

צוות המורים לתורה שבעל פה ליווה את התלמידים בבחינת השאלות ההלכתיות המתייחסות למוצר, התאמה לשמירת השבת ועוד. בנוסף, השחקנים חגי ואיתמר לובר מתיאטרון אספקלריא העבירו קורס "עמידה בפני קהל" שהכשיר את התלמידים לפרזנטציה.

הפרויקטים הוצגו השבוע בתחרות מיוחדת שהתקיימה בחטיבה ועברו לבחינת השופטים. השופטים בחנו את המוצר, חשיבותו ואופן שיווקו ולבסוף בחרו מבין המיזמים את המיזם המנצח.

חברי צוות השופטים: מפקחת ביה"ס יעל הורוביץ, סמנכ"ל קריית חינוך שעלבים יהודה פרוידיגר, דורון שמחי מחברת BDO והמנטור שליווה את התלמידים, והרב שמואל קאופמן, מנהל חטה"ב שעלבים.

בין המיזמים שהוצגו לחבר השופטים במסגרת התחרות: סוכריות משחת שיניים במגוון טעמים שבמגע עם מים הסוכריה הופכת להיות משחה, סימניה עם מנגנון המאפשר סימון העמוד ע"י צג מספרים המתכוונן לפי הצורך, מקל הליכה טלסקופי וקומפקטי לאנשים מבוגרים או עם קשיי הליכה, המתקפל ל-5 ס"מ בלבד ופתיחתו קלה ופשוטה, מדבקה אטומה הנדבקת לפיית פחית השתיה ומונעת נזילה ושומרת על הגזים לאחר פתיחתה, מיכל אשפה על גלגלים לנשיאה קלה בעל מעלית הרמה המאפשרת הוצאת השקית בקלות, המיועד לבעלי מוגבלויות ועוד רבים.

את המהלך כולו הובילה המורה למדעים, שיר ציוני, שהגתה את הרעיון וליוותה את התחרות מקרוב.