כשבוע לאחר הרצח הנורא של אסתר הורגן, חבריה ושכניה מקהילת טל מנשה פרסמו שיר שהקליטו לזכרה.

אביגיל עמר, ישעיה עוזיאל ואליסף אייל הקליטו את השיר 'לי ולך' של אריק איינשטיין כשהנכד בן ה-5 של אסתר הי''ד, אופק, צועד בדרך בה הלכה בדרכה האחרונה ביער ריחן.

בנימין הורגן בעלה של אסתר אמר בהתרגשות: "אני רוצה להודות לכל החברים ועם ישראל שמקיף אותנו, אסתר גידלה אותי ואת הילדים לראות תמיד את האור בכל דבר, להוסיף אור על פני החושך, וזו התשובה שאנחנו רוצים לתת לדבר הנורא הזה. להוסיף אור של בניה. אור של עשייה, כפי שהיא הייתה".

בימים האחרונים עלתה דרישה ממשפחתה של אסתר הורגן, מהישוב טל מנשה ומראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן לאשר את הכפלת הישוב טל מנשה כתשובה לרצח. לדרישה זו הצטרפו שרים וחברי כנסת מכל הסיעות.

בימים הקרובים צפויה להתכנס מועצת התכנון העליונה המאשרת בנייה ביו"ש. הדרישה מראש הממשלה היא לאפשר בוועדה בניית 107 יחידות דיור בטל מנשה שלמעשה יכפילו את הישוב המונה כיום כ-140 משפחות.

משפחת הורגן יצאה למסע גיוס המונים להקמת "פארק אסתר" לזכרה של אסתר הי"ד שנרצחה בשבוע שעבר בפיגוע ביער הסמוך לביתה בטל מנשה. המשפחה מזמינה את עם ישראל להיות שותפים בנטיעת חיים במקום בו נגדעו חייה - לחצו כאן כדי לתמוך ביוזמה