אוסנת מארק
אוסנת מארק צילום: יוני קמפינסקי

הודעת שר המשפטים אבי ניסנקורן על עריקתו למפלגה החדשה של ראש עיריית ת"א רון חולדאי, הובילה לשרשרת תגובות של ח"כים משורות הליכוד אשר לא הופתעו מהמהלך ובירכו עליו.

יו"ר הקואליציה וסיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר אמר בתגובה להקמת מפלגת השמאל החדשה, "ניסנקורן וחולדאי הם השילוב המושלם לשמאל הישראלי. הם נותנים למצביעי הימין את כל הסיבות מדוע כולם חייבים להצביע לליכוד".

אליו הצטרף ח"כ שלמה קרעי שאמר כי "השמאל מתגבש ברשימותיו השונות ומחדד לעם ישראל את ההבדלים בינם לבין הליכוד: דמוקרטיה מול משפטוקרטיה, סוציאליזם מול שוק חופשי, ארץ ישראל מול מסירת שטחים, מסורת ישראל מול אכילת כלבים.

"אני בטוח שעם ישראל מבין זאת ויבחר בערכים, בעשייה, במנהיגות ובחזון של הליכוד ונתניהו", סיכם קרעי.

סגן השר לביטחון פנים, ח"כ גדי יברקן בירך על העזיבה של ניסנקורן את משרד המשפטים, "האיש שגרר מדינה שלמה לבחירות מיותרות, ועל הדרך פירק את כחול לבן - ממש "רכש מוצלח" לחולדאי. עצוב לראות שזה מה שנשאר לשמאל להציג. דבר אחד טוב אפשר לראות באופק, משרד משפטים ללא ניסנקורן".

חברת הכנסת אסנת מארק בירכה, "הכתובת הייתה על הקיר כבר חודשים. ברוך שפטרנו מדיקטטור שניסה להפוך את משרד המשפטים לסניף של ההסתדרות".

אבי ניסנקורן
אבי ניסנקורן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

כאמור, שר המשפטים אבי ניסנקורן הודיע לשר הביטחון בני גנץ על החלטתו לעזוב את כחול לבן ולהצטרף למפלגתו החדשה של רון חולדאי.

ניסנקורן אמר: ״נביא בשורה למאות אלפי ישראלים אשר מרגישים שאין להם בית פוליטי - ונעשה זאת במעשים ולא בדיבורים״.

ניסנקורן לא מתכוון להתפטר לפי שעה מתפקיד שר המשפטים. מקורבים לגנץ העריכו: הוא יפטר אותו היום.

נציין כי שר הביטחון גנץ יכנס הערב (שלישי) מסיבת עיתונאים בשעה 20:00, במהלכה ישיק את קמפיין הבחירות של כחול לבן. גם חולדאי וניסנקורן יכנסו מסיבת עיתונאים באותה שעה במטרה להכריז על הקמת מפלגת שמאל חדשה.

מוקדם יותר היום הודיעה חברת הכנסת מיכל קוטלר-וונש מכחול לבן כי לא תתמודד בבחירות הקרובות מטעם כחול לבן. ''לצד המשבר הבריאותי-חברתי-כלכלי, ישנן הזדמנות ואחריות אדירות לאתגור, שינוי ותיקון תפיסות, התנהלות וניהול", אמרה קוטלר וונטש.

חברת הכנסת רמזה שבכוונתה להתמודד במסגרת פוליטית אחרת, וניתן לשער שמדובר במפלגתו של ח"כ גדעון סער. ''דרושה הנהגה אחראית וישרה, שתזהה ותממש, בשקיפות ובשיתוף, כדי לשקם אמון ולחדש תקווה. מחוייבת להמשיך לשרת, בעוז ובענווה. אמשיך לעדכן".