"החיסונים יתנו דחיפה חזקה למשק"

האסטרטג דודי רזניק צופה התאוששות של השווקים הכלכליים בשנת 2021 ומעריך שקצב ההתחסנות מהווה יתרון לכלכלת ישראל.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ד בטבת תשפ"א

"החיסונים יתנו דחיפה חזקה למשק"-ערוץ 7
כלכלת קורונה
צילום: ISTOCK

דודי רזניק, אסטרטג בלאומי שוקי הון, אומר בראיון לערוץ 7 כי העובדה שישראל מובילה בהתחסנות מפני נגיף הקורונה משמעותית מאוד מבחינה כלכלית.

"הבשורה של החיסונים בישראל מאוד משמעותית. אנחנו מובילים את העולם ומעריכים שבחודשיים הקרובים נגיע למסה משמעותית של חיסונים וזה יכול לתת דחיפה מאוד חזקה למשק מאחר שאולי בחודש מרץ כבר נהיה בשגרת פעילות כלכלית טובה. נכון לעכשיו אנחנו במצב טוב יותר ממרבית מדינות המערב", מבהיר רזניק.

לדבריו, "אמנם יש בחירות, אך סוגיית הבחירות הפעם היא יותר משנית. בסופו של דבר מה שייתן את הטון הוא יותר הסיפור של החיסונים והחזרה לשגרה. הבחירות אכן נותנות רמה של אי ודאות אבל אנחנו לצערנו די התרגלנו שהולכים כל כמה חודשים לבחירות ולכן זה לא נתפס כאיום כלכלי משמעותי".

אז איך תיראה מבחינה כלכלית שנת 2021? "זו תהיה שנת מעבר. אנחנו נראה כלכלות הולכות ויוצאות מהמשבר של 2020, כמובן בהתאמה לקצבה החיסון של האוכלוסייה והיכולת לפתוח בחזרה את המשק ולנסות לחזור כמה שיותר לשגרה שהיתה לפני הקורונה. זה יהיה תהליך הדרגתי שיימשך לאורך כל השנה. אני מאוד מקווה שככל שהעולם יתחסן ונשים את המגפה מאחורינו. סביר להניח שתהיה בעולם וגם אצלנו צמיחה חיובית, לאחר שבשנה הנוכחית היא היתה שלילית".

להערכתו גם השקל ימשיך להתחזק מול הדולר, מגמה שהורגשה באופן משמעותי בשנה האחרונה. "הדולר צפוי, לפחות כרגע גם בעולם להיחלש. כל הסימנים מצביעים על כך שהשקל ימשיך להיות חזק לאור העובדה שאנחנו אמורים להיות מהמדינות הראשונות שנצא מהקורונה בזכות החיסונים ויש אפשרות שנראה שפלים חדשים בדולר אולי אפילו בשער של שלושה שקלים".