חה"כ עאידה תומא סליאמן: האסירים הביטחוניים "פוליטיים"

הנהלת בית הסוהר גלבוע הודיעה לאסירים הביטחוניים על דחיית החיסון נגד קורונה למשך חודש – חודשיים.

דלית הלוי - ערוץ 7 , י"ד בטבת תשפ"א

חה"כ עאידה תומא סליאמן: האסירים הביטחוניים "פוליטיים"-ערוץ 7
תפיסת מחבלים
צילום: דובר צה"ל

ארגון האסירים (הביטחוניים) הפלסטינים מסר (שלישי), כי הנהלת כלא גלבוע הודעה לאסירים הביטחוניים על ההחלטה לדחות את מתן החיסון נגד נגיף הקורונה למשך חודש או חודשיים.

יש לציין, כי השר אוחנה הורה שלא לחסן אסירים ביטחוניים ללא אישור ובהתאם להתקדמות החיסונים בציבור הכללי. ההנחיה אינה אוסרת על חיסון האסירים הביטחוניים, אלא מתעדפת את מועד החיסון בהתאם לסדרי העדיפויות בחיסון האוכלוסיה בישראל.

לטענת ארגון האסירים, במהלך החודש האחרון אובחנו בכלא גלבוע יותר ממאה אסירים פלסטינים כחולים בנגיף הקורונה, ובסה"כ מאז מרץ השנה נדבקו בנגיף 140 אסירים.

ארגון האסירים הטיל על ממשלת ישראל את האחריות המלאה לחיי האסירים הביטחוניים באומרו, כי בתי הכלא הישראליים פועלים לעשות שימוש בנגיף כאמצעי "דיכוי" נגד האסירים, וזאת בנוסף להזנחה בעניינם ואי אספקה של חומרי ניקיון וחיטוי המחייבת אותם לרכוש מסיכות וציוד ניקיון בכספם הפרטי.

את הודעתו חותם ארגון האסירים בפניה לקהילה הבינלאומית להתערב במצב ולכפות על ישראל לחסן את האסירים הביטחוניים בהקדם האפשרי ולאפשר לועדה רפואית נייטרלית לפקח על ביצוע החיסון.

חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת) תקפה את ההחלטה לעכב את חיסון האסירים הביטחוניים אותם היא כינתה "אסירים פוליטיים". לדבריה, "ההחלטה לא לחסן אסירים פוליטיים היא עוד צעד בדה-הומניזציה של פלסטינים הנתונים למרות הכיבוש והשלטון הצבאי. האסירים ובפרט הפוליטיים נתונים בתת תנאים של צפיפות יתר והיעדר תנאי היגנייה - בתי הכלא מהווים מדגרה להתפשטות הנגיף".