ציפי לבני
ציפי לבניצילום: קובי ריכטר/TPS

השמאל-מרכז הישראלי מתחיל לחמם מנועים והחבירה הראשונה היא של שר המשפטים אבי ניסנקורן לרון חולדאי.

הפרשנית הפוליטית טל שניידר מעריכה בראיון לערוץ 7 כי הנפגעת המרכזית מהמהלך תהיה כחול לבן. "יש תחושה שמה שחולדאי הקים יחד עם ניסנקורן הוא תחליף גם לכחול לבן וגם למפלגת העבודה. השאלה היא אם ההמונים יתלהבו ויבואו או שהם מעדיפים להעמיד את הרכב שלהם בחניון של גדעון סער ונפתלי בנט".

לדעתה בני גנץ יתקשה להתרומם מהמצב הנוכחי. "גנץ כרגע בסחרור מאוד גדול. החל מהתחקיר של 'עובדה' שפגע גם בתדמית שלו, עבור בסקרים ובדילים שניסה לעשות עם נתניהו ועכשיו אם ניסנקורן וגבי אשכנזי עוזבים באמת לא נותר שם דבר".

היא מתקשה להבין את ריבוי המפלגות המוכרזות בשמאל. "יש בשמאל-מרכז את עפר שלח, מרצ, יש עתיד, חולדאי וניסנקורן, כחול לבן וכל זה ברדק אחד גדול. אם כולם ירוצו כך כל המחנה יהיה מרוסק. אני מתקשה להבין את ההבדלים בין כולם".

בין כל השמות המוזכרים כ'כוכבים' אחד המוזכרים ביותר הוא שמה של ציפי לבני. "לבני נעדרת מהמערכת הפוליטית מאז 2019 והיא היתה בפסק זמן. היא דמות ציבורית שלא לגמרי פנתה למחוזות אחרים וזכורה לטוב בשמאל-מרכז. היא לא מבוגרת, יש לה כישורים והיא טובה מאוד בקמפיינים ובמשיכת קולות. אני יכולה להבין מדוע יאיר לפיד, רון חולדאי ואחרים רואים בה נכס מסויים".

"צריך גם לומר, שמאוד לא נעים לראות מפלגות שיש בהם רק גברים. גדעון סער התיישב עם אשה לצדו, גם בנט עם שקד הרבה שנים, במרצ יש הקפדה על הנושא ברשימה, אז לא הגיוני שכל היתר ירוצו בלי נשים. גם זה הופך את לבני לנכס", מוסיפה שניידר.

לדעתה, "השוק הפוליטי בכאוס מוחלט. יש כאן בלאגן ובסופו של דבר ב-4 בפברואר בהגשת הרשימות מישהו יצטרך לעשות את הסדר. סביר להניח שכל זה יימשך עד הרגע האחרון. גם נתניהו מבקש לעצמו שיריונים ורשימת הליכוד התפנתה ויש שם הרבה מאוד מקום. נתניהו אוהב להודיע את מי הוא משריין רק ברגע האחרון. אז גם בימין וגם בשמאל הכל יימשך עד הרגע האחרון".