נותנים את הנשמה
נותנים את הנשמה צילום: האגודה להתנדבות

האגודה להתנדבות ערכה הבוקר (רביעי) הכשרה וירטואלית לכלל המתנדבים בשירות לאומי בתחומי החינוך והרווחה, בהשתתפות כ-800 מתנדבים מרחבי הארץ, מקרית שמונה ועד אילת.

אותם מתנדבים משרתים בימים אלו בשלל תפקידים: עם קשישים, בכפרי נוער, בחינוך מיוחד ועוד.

ביום ההכשרה שנערך באמצעות זום ניתנו למתנדבים כלים מקצועיים שיסייעו להם בהמשך שנת השירות עם דגש על התמודדות עם אתגרים ומצבי מצוקה כמו בימים אלו על רקע משבר הקורונה.

יום ההכשרה נפתח במעמד ראובן פינסקי, מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי, דוד פלבר, מנהל אגף השירות לאומי-אזרחי במשרד החינוך וירון לוץ, מנכ"ל האגודה להתנדבות, ובמסגרתו נערכו שלל סדנאות מקצועיות, התקיימה הרצאה של ד"ר משה פרחי ממכללת תל חי, וכן נערכו משחקים אינטראקטיביים ותחרויות נושאות פרסים.

ראובן פינסקי, מנכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי: "אתם מתנדבי השירות הלאומי, לא משנה איפה אתם נמצאים, אתם האש שמדליקה את הלב ואתם אלו שמחזיקים כל כך הרבה מהרוח של העם שיושבת על הכתפיים הצעירות שלכם. תודה על כל מה שאתם עושים במשך השנה, בשנה כזו קשוחה וכזו מורכבת. החיוך שלכם בבוקר לאנשים שאתם עובדים איתם ונותנים עבורם את הנשמה הוא משמעותי כל כך לכל עם ישראל ולכל מדינת ישראל. אני רוצה גם להגיד לצוות המופלא של האגודה כל הכבוד על העבודה ועל היוזמות בתחומי ההכשרות והמפגשים".

ירון לוץ, מנכ"ל האגודה להתנדבות: "כל מי שעסוק בחינוך ובעשייה חברתית רוצה לשנות את העולם, אבל ביומיום חווה גם כישלונות ודרך מפרכת. בעשייה יומיומית לא תמיד רואים הצלחות גדולות, אבל הבשורה הגדולה היא שזו הדרך היחידה להשיג הישגים, דרך המון הצלחות קטנות. במיוחד בתקופה הזו של הקורונה כשהכל מורכב ולא פשוט, אל תתייאשו. העוצמה של כולכם ביחד מתחברת ואתם עושים דברים משמעותיים עבור החברה הישראלית ויש לכם חלק מרכזי בחוסן החברתי במדינה".

דוד פלבר, מנהל אגף השירות הלאומי-אזרחי במשרד החינוך: "אני מברך את האגודה להתנדבות, הגוף שייסד את השירות הלאומי על יום ההכשרה. המהלכים הטכנולוגיים שלכם, כמו יום ההכשרה הזה, פורצי דרך. תודה לכל המתנדבים על תרומתכם החשובה במשך השנה".