מפלגת 'ימינה'
מפלגת 'ימינה'צילום: דוברות

סקר חברת דיירקט פולס שנערך עבור אתר "ערוץ 7" בקרב מצביעים המתכוונים להצביע לרשימת ימינה בבחירות הקרובות מעלה כי למעלה מ-80% מהמצביעים היו רוצים לראות ברשימה את הן נציגי הימין החדש והן את נציגי האיחוד הלאומי.

בתשובה לשאלה "כיצד צריכה מפלגת האיחוד הלאומי בראשות בצלאל סמוטריץ' לנהוג בבחירות הקרובות'' ענו 47.9% "להתאחד ולהתמזג עם מפלגת הימין החדש בתוך ימינה למפלגה אחת", 33.9% ענו "להצטרף לרשימת ימינה, אך כמפלגה עצמאית", 13.2% השיבו כי על המפלגה "לרוץ ברשימה עצמאית עם רשימות נעם ועוצמה יהודית" ו-5% השיבו שאינם יודעים.

בקרב המצטרפים החדשים בלבד, אלו שציינו כי לא הצביעו ימינה בבחירות האחרונות, התוצאות מעט שונות. 54.8% ענו "להתאחד ולהתמזג עם מפלגת הימין החדש בתוך ימינה למפלגה אחת", 16.7% ענו "להצטרף לרשימת ימינה, אך כמפלגה עצמאית", 19% השיבו כי על המפלגה "לרוץ ברשימה עצמאית עם רשימות נעם ועוצמה יהודית" ו-9.5% השיבו שאינם יודעים.

את ההבדל בתשובות בין כלל המדגם לבין המצטרפים החדשים ניתן להבין טוב יותר כאשר בוחנים את התשובות לשאלה אחרת שנשאלה בסקר: לאיזו מהמפלגות הבאות, המייצגות את הציונות הדתית, הייתם רוצים כי תהיה השפעה מכריעה על עיצוב דמותה של רשימת "ימינה"?

בקרב כלל המדגם 56.2% השיבו "הימין החדש", 19.8% השיבו "האיחוד הלאומי", 10.7% השיבו "הבית היהודי", 5% השיבו "עוצמה יהודית" ו-8.35% השיבו "אחר"/"לא יודע/ת".

בקרב התומכים החדשים שלא הצביעו למפלגה בבחירות האחרונות 55% השיבו "הימין החדש", 7% השיבו "האיחוד הלאומי", 12% השיבו "הבית היהודי", 10% השיבו "עוצמה יהודית" ו-17% השיבו "אחר"/"לא יודע/ת".

נפתלי בנט ובצלאל סמוטריץ'
נפתלי בנט ובצלאל סמוטריץ'צילום: פלאש 90

ניתן לראות כי גוף המצביעים תומכי האיחוד הלאומי מיוצג באופן מוגבר הרבה יותר בקרב המצביעים היציבים והעקביים, אלו שתמכו בימינה בבחירות הקודמות ותומכים בה גם הפעם (לעומת כ-7% בלבד בקרב התומכים החדשים).

בקרב תומכי "הימין החדש" יש דמיון בשיעור התמיכה בין מצביעים ותיקים וחדשים ואילו "הבית היהודי" (במידה פחותה) ו"עוצמה יהודית" (במידה גדולה הרבה יותר) מקבלות תמיכה גדולה יותר דווקא אצל תומכים חדשים, אלו שתמיכתם העקבית בימינה גם בקלפי בטוחה פחות.

וכיצד צריכה מפלגת "הבית היהודי" לנהוג בבחירות הקרובות? גם כאן יש פער בין כלל התומכים בימינה ובין התומכים החדשים.

בקרב כלל המדגם ענו 47.9% "להתאחד ולהתמזג עם מפלגת הימין החדש בתוך ימינה למפלגה אחת", 17.4% ענו "להצטרף לרשימת ימינה, אך כמפלגה עצמאית", 14% השיבו כי על המפלגה "לרוץ ברשימה עצמאית עם רשימות נעם ועוצמה יהודית" ו-20.7% השיבו שאינם יודעים.

בקרב המצטרפים החדשים בלבד, אלו שציינו כי לא הצביעו ימינה בבחירות האחרונות, התוצאות מעט שונות. 52.4% ענו "להתאחד ולהתמזג עם מפלגת הימין החדש בתוך ימינה למפלגה אחת", 7.1% ענו "להצטרף לרשימת ימינה, אך כמפלגה עצמאית", 19% השיבו כי על המפלגה "לרוץ ברשימה עצמאית עם רשימות נעם ועוצמה יהודית" ו-21.4% השיבו שאינם יודעים.

המדגם נערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון באמצעות Direct Polls LTD עבור אתר ערוץ 7, בתאריך ה- 29 בדצמבר 2020, באמצעות מערכת דיגיטלית בשילוב פאנל, בקרב 621 משיבים בוגרים (18+) שהצהירו כי יצביעו עבור מפלגת ימינה בבחירות הקרובות. טעות הדגימה הסטטיסטית 4.2%+- בהסתברות של 95%.

מדוע מגדילה ימינה את כוחה
מדוע מגדילה ימינה את כוחהדיירקט פולס