יהונתן פולארד
יהונתן פולארד צילום: עדי גינזבורג, הועד למען פולארד

מיכי וסרטייל, יו"ר ומייסד עמותת יד תמר המעניקה מעטפת סיוע למשפחות לחולי סרטן ומי שהיה חלק מצוות הלוביסטים שהקים השר לשעבר אורי אריאל שפעלו בהתנדבות לאורך השנים לשחרורו של יהונתן פולארד מגיב לפרסומים על אפשרויות לשריון פולארד באחת ממפלגות הימין.

"יהונתן ואסתר לצדו עברו 30 שנות גיהנום בהם יונתן שהה בבתי כלא מהקשים בארצות הברית עם אסירים מתחתית הביוב האנושית, שכללו שנים ארוכות בבידוד מוחלט ולאחרי כן עוד חמש שנים תחת הגבלות נוקשות מאוד. למרות זאת, עדיין ישנם גורמים לעומתיים בממשל האמריקאי ובוודאי בסי.איי.אי שמתנגדים נחרצות לשחרורו את פולארד, וגרוע מכך - ישנם יהודים רבים מאוד בארצות הברית שמדגישים שאסור היה לשחררו", אומר וסרטייל.

לדבריו, "כל השנים פעלנו במחשכים כשהנושא מטופל בכפפות של משי אל מול הממשל האמריקאי ויהונתן ואסתר טרם נכנסו לביתם וכבר נשמעות אמירות על שריונו כנבחר ציבור, נתפשים כצנינים בקרב גורמים בקונגרס האמריקאי ואין סיכוי קלוש שיהונתן ייענה לבקשות כאלה. הוא בן 66, אינו בקו הבריאות וגם אסתר היקרה סובלת ממחלת הסרטן והדבר היחידי שהם צריכים בעת הזו זה מרפא לנפש ולנשמה".

וסרטייל, שקיים ביקורים בתאו של פולארד בכלא הפדראלי לאורך השנים ציין כי "התנהלות מחלקת המדינה הייתה אכזרית והתבטאה בהחלטה לשים אותו בבית כלא 'לחינוך מחדש' לצד אנסים ורוצחים. בכל פגישה עמד היה צריך להיזהר בלשונו כשאיש ה-סי.איי.אי יושב איתנו ומאזין לכל מילה ומילה. יהונתן היה מתחנן שהממשלה בארץ תעזור לו לצאת. באחד הביקורים שהתלווה אלינו עיתונאי חרדי שאל אותו: 'יש פה עיתים לתורה? יונתן ענה לו בציניות: 'כן, בתא סמוך אליי יושב יהודי שרצח את הבת שלו ויש את מיידוף בתא אחר, עם מי אתה מציע שאלמד?".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו