פרופ' קמיל פוקס: "גנץ יאבק עם אחוז החסימה"

החוקר הראשי של מכון "דיאלוג" על סקרי המנדטים שפורסמו אמש: "אם המפלגות הקטנות לא יתאחדו - אנחנו נהיה בבעיה כשהן לא יעברו".

103FM , ט"ז בטבת תשפ"א

פרופ' קמיל פוקס: "גנץ יאבק עם אחוז החסימה"-ערוץ 7
בני גנץ
צילום: אלעד מלכה

פרופ' קמיל פוקס, חוקר ראשי במכון 'דיאלוג' שערך סקר עבור 'חדשות 13' לגבי ההשפעה של כניסת מפלגת 'הישראלים' בראשות רון חולדאי למפה הפוליטית, מספר מהיכן המנדטים שמקבל חולדאי.

"בסקר שלנו לעומת הסקר הקודם יש ירידה של חמישה מנדטים ליש עתיד, ויש ירידה של שני מנדטים למרצ, אבל יש ירידה מסויימת לתקווה חדשה וגם לימינה", אמר פוקס.

''יש קולות שחנו בימינה, ואז הם זזים בחזרה, אלה הם קולות של כחול לבן, שעברו בחזרה לגוש של המרכז שמאל, הפעם מצאו את מקומם אצל חולדאי", הוסיף.

סקר שפורסם אמש בכאן 11 מעלה כי לו הבחירות היו נערכות כיום היתה מפלגת הליכוד זוכה ב-28 מנדטים ומפלגת תקווה חדשה של גדעון סער ב-18.

ימינה זוכה ב-14 מושבים, יש עתיד ב-13, הרשימה המשותפת ב-11 ומפלגתם החדשה של רון חולדאי ואבי ניסנקורן ב-8. ש"ס מקבלת 8 מנדטים, יהדות התורה 7, ישראל ביתנו 5, כחול לבן 4 ומרצ 4.

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה ענו 41% שיעדיפו את בנימין נתניהו ו-33% את גדעון סער.

בנוסף לפי הסקר, אם ימינה מתפרקת - והימין החדש והאיחוד הלאומי ירוצו בנפרד כשבצלאל סמוטריץ' רץ עם איתמר בן גביר, ימינה מקבלת 12 מנדטים והאיחוד הלאומי אינה עוברת את אחוז החסימה.

בתרחיש אחר שבו רון חולדאי חובר ליאיר לפיד, המפלגה המאוחדת "יש עתיד-הישראלים" זוכה ל-21 מנדטים והופכת לשנייה בגודלה. במקרה כזה מרצ לא עוברת את אחוז החסימה וקואליציה ללא נתניהו המורכבת מסער, לפיד, בנט, חולדאי, ליברמן וגנץ זוכה ל-65 מנדטים.

סקר נוסף שערך פרופ' קמיל פוקס עבור חדשות 13 העלה כי לו הבחירות היו נערכות כיום היתה מפלגת הליכוד זוכה ב-29 מנדטים ומפלגת תקווה חדשה ב-17.

ימינה נחלשת ל-12 ויש עתיד-תל"ם ל-11. הרשימה המשותפת מקבלת 10 מושבים, מפלגת הישראלים של רון חולדאי ואבי ניסנקורן 9, ש"ס 8, יהדות התורה 8, ישראל ביתנו 6, כחול לבן 5 ומרצ 5.

העבודה, גשר, הבית היהודי ומפלגתו של עפר שלח לא עברו את אחוז החסימה.

בחלוקה לגושים: המפלגות התומכות בנתניהו מקבלות 45 מנדטים והמפלגות המתנגדות להמשך כהונתו מקבלות 63 מנדטים כולל הרשימה המשותפת. בתווך ניצבת ימינה עם 12 מושבים כאמור.

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה אמרו 38% שבנימין נתניהו הוא המתאים ביותר, 18% תמכו בגדעון סער, 12% ביאיר לפיד, 9% בנפתלי בנט ו-4% בבני גנץ.