השב"כ מאיים על פעילי ימין שמוחים על הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל

איש שב"כ איים על תושב השומרון שהשתתף במחאות כנגד ימ"ר ש"י, הזהיר כי הוא עוקב אחריו באופן קבוע וכתב "יש לך הרבה מה להפסיד בחיים"

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשפ"א

השב"כ מאיים על פעילי ימין שמוחים על הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל-ערוץ 7
מפגינים במחאה על מותו של אהוביה סנדק
צילום: יוסף פריסמן

חברו של אהוביה, קיבל איומים מהשב"כ בעקבות השתתפותו במחאות כנגד ימ"ר ש"י שמתקיימות ברחבי הארץ כתגובה למותו של אהוביה סנדק ז"ל בידי שוטרים במהלך מרדף בשבוע שעבר.

החבר, תושב השומרון, נשוי ואב לילדים הגיע לנחם בשבעה של משפחת סנדק שבנם, אהוביה נהרג כתוצאה ממרדף משטרתי בשבוע שעבר. בזמן שהוא יושב מול האבלים, התקשר אליו איש שב"כ, והוא ניתק את השיחה. מיד לאחר מכן קיבל הודעות מאיימות מאותו אדם.

בהודעה שקיבל מאיש השב"כ נכתב "זה שוב אני! ציפית לקבל ממך ברכת ברוך הבא לגזרה, אבל כנראה שאתה עדיין כועס מהעבר המשותף שלנו. באותו הנוהל שלנו מהעבר, אני עלייך 24/7 עיניים פקוחות לרווחה. כל צעד לא נכון שלך/ התרסה/ פעילות אלימה שתקח בו חלק, תגובה בצעדים משמעותיים שלי (ואתה יודע שאני לא רק דיבורים) אז אל תנסה אפילו! כיום יש לך הרבה מה להפסיד בחיים. אז לטובת בני משפחתך וטובתך השמר והזהר! "רני".

יום קודם לכן, הפגין מול ביתו של בלש מימ"ר ש"י שהיה מעורב בתאונה. עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו תקף בחומרה את המעשה ואמר "מדובר בדוגמה נוספת לרדיפת נערי הגבעות".

לדבריו, לא יתכן ששירות הביטחון הכללי ירדוף את פעילי המחאה. אדם שהשתתף בהפגנה בערב, לא צריך למצוא את עצמו מאויים למחרת ע"י איש שב"כ, זה מנוגד לחוק ולכל היגיון במדינה דמוקרטית. השב"כ חייב להבין שהוא שירות ביטחון של מדינה דמוקרטית, וגם לפעילי ימין יש חופש מחאה, חופש מחשבה והזכות לבקר את מעשי השלטון".

הודעת האיום
צילום: חוננו