שמעון מרציאנו
שמעון מרציאנו צילום: אלירן אהרון

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה היום (חמישי)לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד מפקד תחנת "לב הבירה", נצ"מ שמעון מרציאנו, המייחס לו שתי עבירות של תקיפה סתם.

על פי עובדות כתב האישום, ב-4 באוקטובר בשעות הערב, פיקד מרציאנו על כוח משטרתי, אשר אבטח הפגנה רבת משתתפים של מפגינים מהמגזר החרדי שנערכה בשכונות חרדיות בירושלים, וכן פעל למניעת הפרות סדר.

בשלב מסוים ההפגנה הפכה אלימה וכללה הפרות סדר, ובהן הבערת פחי אשפה, יידוי אבנים לעבר השוטרים והשמעת קריאות גנאי וגידופים כלפיהם.

במהלך ההפגנה, סמוך לחצות, מרציאנו החל לרוץ לעבר קבוצת מפגינים, אשר עמדה סמוך אליו, ברחוב שבטי ישראל, ואשר על פי החשד השליכו אבנים לעבר הכוח המשטרתי. נער בן 12, אשר עמד יחד עם יתר המפגינים במקום, החל לברוח ממרציאנו, כמו רוב יתר המפגינים.

מכתב האישום עולה, כי מרציאנו תפס את הקטין, דחף אותו בחוזקה לעבר קיר אבן שמצוי במקום וכתוצאה מכך נפל הקטין ארצה. בעוד הקטין ישוב על הקרקע ושב וצועק "לא עשיתי כלום", מבלי להתנגד או לעשות כל פעולה אחרת, סטר לו מרציאנו בפניו, ללא כל סיבה או הצדק.

זמן קצר לאחר מכן הבחין מרציאנו במפגין אשר אחז בידו טלפון נייד ותיעד בצילום את הובלתו של הנער על ידי שוטר אחר. מרציאנו אחז בעורפו של המפגין, הדף אותו בחוזקה והפילו ארצה, לעבר שיחים המצויים במקום.