גם בבת ים דורשים "צדק לאהוביה"

עשרות תושבי בת ים הגיעו אמש להפגין ברחבת קניון בתים בדרישה להקמת ועדת חקירה חיצונית לבדיקת האירוע בו נהרג אהוביה סנדק ז"ל

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשפ"א

גם בבת ים דורשים "צדק לאהוביה"-ערוץ 7
ההפגנה בבת ם
צילום: באדיבות המצלם

עשרות תושבי בת ים הגיעו אמש (רביעי) להפגנה שהתקיימה ברחבת קניון בת ים, וקראו לש לביטחון פנים להקים וועדה חיצונית בלתי תלויה שתחקור את נסיבות מותו של אהוביה סנדק.

ההפגנה התקיימה בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה, יס"מ וכוחות הביטחון, ללא אלימות, למרות הכמות הגדולה של המשתתפים.

המפגינים הדגישו כי "זו לא הפגנת ימין", וכי השתתפו בה אנשים ממגוון האוכלוסיה הישראלית, דתיים, חילוניים, חרדים, חב"דניקים והציבור הדתי לאומי.

המפגינים קראו נחרצות לשר ביטחון הפנים, מר אמיר אוחנה, להקים וועדה חיצונית, בלתי תלויה ולחקור את נסיבות הריגתו של הנער אהוביה סנדק, שנהרג בשבוע שעבר, כתוצאה ממרדף של ניידת משטרה אחריו.

הרבנים הדוברים דורשים לפרק את ימ"ר ש"י (יחידה מרחבית, יהודה ושומרון), כיוון שזהו ימ"ר מרושע, אכזרי ולא מוסרי המתנכל לנערים אידיאליסטים אוהבי ארץ ישראל, המכונים "נערי הגבעות".

אורי בוסקילה, מ"מ ראש העיר, קרא להפסיק את הדמוניזציה והתדמית השלילית שיוצרים לנוער הגבעות. לדבריו זהו נוער נפלא, נוער חלוצי, ציוני, שאוהב את הארץ הזו.

הרב מאיר לוי, רב בית הכנסת, "תפילת אחים", אמר כי "נערים קדושים אלו, רואים את אזלת ידה של המדינה, ואת חוסר הטיפול והאי תגובה לנוכח רצח של יהודיה, שיצאה לריצת בוקר, ליבם הטהור נקרע בקרבם, והם לא יושבים בבית ונאנחים (כמונו) , מחפשים דרכים כדי להגיב ולמחות, במקום המדינה שלא עושה זאת.

כמובן, שאנו לא מגבים זאת, הוסיף, אך כשמדינת ישראל לא מגיבה תגובה ציונית אמיתית, יהיו כאלו שחיפשו לעשות זאת".

המפגינים קראו למשטרה להתנהג כמו 'מבוגר אחראי' להפסיק את ההתנהגות האלימה, החמורה והקשה כלפי נערים, תושבי יהודה ושומרון ובכלל.

ולהפסיק להתעלם מעוולות חמורות המתבצעות במחוז ש"י- שדידת רכבים, שריפת שדות, גניבת צאן וידויי אבנים. המפגינים החזיקו שלטים עליהם נכתב: ''איפה הכוח שלכם כשהערבים זורקים אבנים"

הדוברים קראו לאחדות, סובלנות וצדק שינבע מהעמדה לדין של השוטרים האחראיים להריגתו של אהוביה סנדק.

בתום ההפגנה המפגינים הודו לשוטרים על ביצוע תפקידם ואבטחת האירוע, אך הבטיחו שימשיכו להפגין כל עוד לא מוצה הדין ולא יצא הצדק לאור.