דודו סעדה
דודו סעדהצילום: ניסים לב

ועידת הכלכלה השנתית של העיתון בשבע תפתח בשבוע הבא, על אף ואולי למרות משבר הקורונה שפקד את העולם בשנה החולפת.

"דווקא בגלל זה", אומר יו"ר קבוצת העיתון "בשבע", דודו סעדה, בשיחה עם ערוץ 7. "כשאנחנו מסתכלים על השנה המאתגרת הזאת, שנה שהגענו אליה בתחילת 2020 אחרי כנס ירושלים והבחירות והעולם הכלכלי הלך וצמח ופתאום משבר כל כך גדול".

"כל כך הרבה מובטלים, כל כך הרבה מפעלים קרסו", אמר. "ושאלנו את עצמינו כל הזמן איך העם עובר את השנה הזאת. ראינו שיש קבוצות שהעסק שלהם הלך והתפתח וראינו חלקים מהציבור הישראלי שפשוט נהיה חסר תעסוקה".

"וחשבנו לעצמינו איך עוברים את התקופה הזאת. הדברים האלה צריכים, ודאי במבט לאחור, להיבדק", ציין. "האם הדרך שהלכנו בה היא נכונה והייתה טובה? איך אנחנו יוצאים מהמשבר הזה?"

לדבריו, "יש עסקים שגדלו בתקופה הזאת ויש כאלה שקרסו. אם נקח לדוגמה את כל נושא המזון - לא הייתה פה ירידה, ואנחנו נשמע את זה מרמי לוי בכנס. איך הוא התמודד עם התקופה".

סעדה סיפר מי עוד ישתתף בוועידה. "את הוועידה יפתח נשיא המדינה ראובן ריבלין", אמר. "יהיו בה שרים כמו השר אלי כהן, ושרים לשעבר כמו גדעון סער, איילת שקד ובצלאל סמוטריץ'. יהיו בה אנשי מפתח בעולם הכלכלה. אנשים שנושאים במשרות בכירות במדינת ישראל כמו יו"ר הסוכנות יצחק (בוז'י) הרצוג שידבר על מה זה עשה לעלייה ועוד".

נציין כי הוועידה היא מיזם משותף עם דיזיין סיטי "בירת העיצוב של ישראל" שתיפתח בקרוב במישור אדומים.