אושרה תוספת תקציב לישיבות ההסדר

התוספת בסך 6 מיליון ש"ח שאושרה בוועדת הכספים אמורה לפצות את הישיבות על שחיקה מתמשכת בתקציב אותו מקבלות הישיבות ממשרד הביטחון

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשפ"א

אושרה תוספת תקציב לישיבות ההסדר-ערוץ 7
ישיבת ההסדר בירוחם
צילום: הלל ברקאי

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (חמישי) העברת תקציב בסך 6 מיליון שקלים תוספת לתקציב ישיבות ההסדר.

התוספת אושרה לאחר שבמשך השנים האחרונות נשחק ערך התקציב שהעביר משרד הביטחון לישיבות ההסדר בשל הגידול במספר תלמידי הישיבות ובגלל עליית מדד המחירים.

מדובר בתיקון נדרש במיוחד בשנה זו לישיבות המתקשות לעמוד בנטל ההוצאות השוטפות, ובנוסף להן ההוצאות החריגות ואובדן ההכנסות אותן חוו המוסדות בשל משבר הקורונה והסגרים השונים.

המשמעות המעשית היא שכל ישיבה תקבל סכום נוסף של כ-27% ממה שהתקבל בתשלום הקודם, כ-1500 ש"ח לכל תלמיד. התוספת הועברה בהחלטת ממשלה בהובלת רוה"מ מר בנימין נתניהו לפני מספר חודשים ואושרה היום באופן סופי בוועדת כספים.

מועצת רבני איגוד ישיבות ההסדר בירכה על המהלך, "ביקרא דאורייתא, בשם עשרות ראשי ישיבות ההסדר ולמעלה מ-12,000 תלמידים המשלבים ספרא וסייפא אנו מברכים ומוקירים את ראש הממשלה מר בנימין נתניהו וכל המסייעים, שרים, חברי כנסת ויועצים על ביסוס והגדלת תקציב ישיבות ההסדר לשנה זו, בתוספת משמעותית המגיעה בשנה מתאגרת במיוחד לישיבות. אנו קוראים להמשך פיתוח וביסוס מפעל ישיבות ההסדר על בסיס קבוע ויציב. ומברכים את עם ישראל בבריאות איתנה ובתקווה לסיומה הקרוב של המגיפה".

ראש מטה איגוד ישיבות ההסדר אורי פינסקי מסר, "מדובר על בשורה אמיתית, תיקון עוול של פגיעה תקציבית מתמשכת. אני מבקש להודות מקרב לב לרוה"מ, שרים, ח"כים ויועצים על קידום ההחלטה החשובה. תודה מיוחדת גם לידידנו ושותפנו ח"כ בצלאל סמוטריץ' שדחף, סייע וליווה את ביצוע ההחלטה והעביר אותה את כל המהמורות המשפטיות והבירוקרטיות הסבוכות, למנהל אגף מוסדות תורניים מר עמוס ציאדה ולכל צוות האגף".

לדבריו, "מדובר כאן על עבודה סבוכה מול האוצר, וועדת הכספים והמשרדים השונים שלא יכלה להצליח בלי שותפים רבים ומסורים. אנו מודים לכולם על התמיכה בעולם ישיבות ההסדר ובטוחים שהציבור הישראלי כולו יתברך מחיזוק לימוד התורה בישיבות והעמדת בוגרים תלמידי חכמים שישאו ברכה לכלל ישראל".