מושג השכר בהקשר הפנסיה

היבטים שונים של קרנות הפנסיה קשורים במונח השכר, שהוא נושא מורכב במידת מה. אז בואו נעשה קצת סדר

תוכן שיווקי , ט"ז בטבת תשפ"א

מושג השכר בהקשר הפנסיה-ערוץ 7
פנסיה
צילום: אתר 123rf

היבטים שונים של קרנות הפנסיה קשורים במונח השכר, שהוא נושא מורכב במידת מה.

נושא השכר גם מתואר לעתים באמצעות הגדרות שונות וחשוב להבין ולהיות מתואמים, כלומר, יש השפעה מבחינת היבטי או רכיבי השכר השונים על גודל הפנסיה. אז בואו נעשה קצת סדר:

השכר במרכז העניינים

כזכור, קרן פנסיה מספקת פתרונות, עבור קצבה חודשית שתקבלו לאחר פרישה לפנסיה. היא אמורה לספק לכם גם קצבה למקרי אובדן כושר עבודה וגם קצבת שארים (רכיב אופציונאלי), שיקבלו השארים שלכם, במקרה פטירה.

ישנו גם רכיב כספי פיצויים שעשוי להתבטא במקרה של פיטורים ממקום העבודה. השכר שמקבל ה"עמית" (כך מכונים בעלי קרנות הפנסיה) מהווה בסיס לחישובים שונים, לגבי כל הנושאים האלה. הוא מתבטא גם בחישוב גובה ההפרשות השוטפות לקרן הפנסיה. אבל איזה שכר? "שכר נטו"? "שכר ברוטו"? מסתבר שמונחים אלה פחות בשימוש בהקשר הפנסיה. אלה המונחים המקובלים והמפורטים יותר:

הבסיס לחישובים

ראשית, נקודת המוצא לכל המונחים והחישובים הוא מה שמכונה "שכר בסיס" או "שכר יסוד". מדובר על שכר העמית בקרן הפנסיה, ללא כל תוספות (כמו שעות נוספות או בונוסים וכדומה). זאת, בשונה מהמונח "השכר הכולל", אשר מתייחס לשכר כולל התוספות השונות שאפשריות. שכר בסיס או יסוד, רלבנטי גם לנושאים כספיים אחרים. איך הוא מתבטא בפנסיה?

השכר שקובע

ספציפית בהקשר הפנסיה, המונח המרכזי לגבי שכר הוא "השכר הקובע". שמות מקובלים נוספים לכך, הם "השכר המבוטח", "השכר המוכר לפנסיה" וכן "השכר הפנסיוני". מדובר ב"שכר בסיס" יחד עם התוספות הקבועות לשכר. תוספות כאלה, עשויות להיות למשל תוספת יוקר מחיה או תוספת ותק. מצד שני, לא יהיו כלולות שעות נוספות, מאחר שהן לא מהוות תוספת קבועה. גם במסגרת תקנון קרן הפנסיה ישנה התייחסות לכך והיא כמובן מחייבת את מי שמצטרף לקרן. בפועל, כאשר נדרש לחשב זאת, מחשבים את ממוצעי השכר שמחושב לפי ההפקדות השוטפות לקרן, אשר היו במשך 24 חודשים אחורה.

השכר הממוצע במשק

השכר הממוצע במשק מהווה לפי החוק תקרה, לגובה השכר שעבורו מתבצעות הפרשות לפנסיה. כלומר, יילקח בחשבון הנמוך מבין השניים - השכר הקובע או השכר הממוצע במשק. משכר זה, יופרשו 6% עד 7% "תגמולי עובד" וכן 6.5% עד 7.5% "תגמולי מעביד" וגם רכיב לצורך פיצויים, בגובה של 6% עד 8.33% מהשכר.

פרטים קטנים, הבדל גדול

למרות שהדברים לא מאוד מסובכים, בכל זאת יש לא מעט היבטים לשכר בהקשר הפנסיה. בנוסף, מאחר שמדובר על חסכון לאורך זמן רב, שהוא גם בעל השלכות אישיות משמעותיות לעמיתי הקרן, כדאי מאוד להבטיח שאתם מבינים את פרטי הפרטים. זה יכול להיות אפילו מונחים פשוטים יחסית, העיקר "לעשות סדר" ולהבהיר לעצמכם, את כל מה שחשוב עבורכם אישית.