הרשויות ביו"ש ימנעו השתלטות על שטחי C

שר ההתיישבות, צחי הנגבי, הודיע היום על הקמת מערך סיור חדש למניעת השתלטות בלתי חוקית על אדמות המדינה ביהודה ושומרון

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשפ"א

השר צחי הנגבי
השר צחי הנגבי
צילום: רפאל לוי

משרד ההתיישבות ומשרד ראש הממשלה פרסמו היום (שלישי) הודעה על מתן אפשרות למועצות ביהודה ושומרון לקבלת תמיכה, לשם הקמה ותפעול של מחלקת סיור קרקעות שתאתר עבירות תכנון ובניה בתחום אחריותן. למערך זה הוקצבו בשנת 2021 כ-20 מיליון ש״ח.

מחלקות הסיור ייעזרו בכלי רכב יעודיים, ברחפנים נושאי מצלמות ובתצלומי אויר עדכניים, ויעבירו מידע בדבר ביצוע עבירות כאמור לגורמי צה״ל, למשטרת ישראל ולמינהל האזרחי.

לדברי שר ההתיישבות צחי הנגבי, "בעצה אחת עם ראש הממשלה נתניהו, אנחנו מתגייסים במלוא התנופה למערכה נגד ההשתלטות העוינת על שטחי c".

"המועצות האזוריות והמקומיות ביהודה ושומרון יקבלו תקציב ייעודי כדי לגבש מערכים יעילים ונחושים, שיסכלו את התוכנית המוצהרת של הרשות הפלשתינית לקבוע עובדות בשטח, בניגוד לחוק ולהסכמים שנחתמו בינה לבין ישראל", הוסיף.

תנועת "אם תרצו" מסרה בתגובה: "אנו מברכים את השר הנגבי על הודעתו להקים מערך סיורים למניעת השתלטות בלתי חוקית על אדמות מדינה. בזמן שמערכת הביטחון עושה עבודה מדהימה בגזרות הקרביות בצפון ובדרום, ניכר שמבקשי רעתה של ישראל למדו שניתן לכבוש דה פקטו שטחים ממדינת ישראל בלי לירות אפילו כדור אחד, רק על ידי בניה בלתי חוקית ושתילת מיליוני עצים. במימון אירופי וירדני פועלת הרש"פ לקבוע עובדות בשטח ולתפוס מאות אלפי דונמים בשטחי C. תנועת 'אם תרצו' תמשיך לפעול ביתר שאת כדי להפוך את הבטחות אלה למעשים בשטח".