אריה דרעי תרם 1000 ש"ח להנצחת אהוביה סנדק

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי תרם 1000 ש"ח לזכר אהוביה סנדק, במסגרת הקמפיין למימון המונים. ''בבניין ירושלים ננוחם''.

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשפ"א | עודכן: 21:47

אריה דרעי תרם 1000 ש"ח להנצחת אהוביה סנדק-ערוץ 7
תרומה - אריה דרעי
צילום: צילום מסך

יו"ר מפלגת ש"ס ושר הפנים אריה דרעי תרם לקמפיין גיוס ההמונים לזכרו של אהוביה סנדק.

דרעי כתב בברכה למשפחה "לזכרו של הנער אהוביה סנדק. בבניין ירושלים ננוחם. אריה דרעי".

הוריו של אהוביה, אברהם ואיילת, סיפרו כי התרגשו מהמחווה של דרעי: "מרגש לראות אנשים מתוך המערכת הפוליטית שמרגישים שנעשה כאן עוול ושצריכים לשנות את המצב".

קמפיין גיוס ההמונים יצא לדרך בסיום ימי השבעה ועל רקע המחאה ההולכת וגוברת בדרישה להקים ועדת חקירה חיצונית להתנהלות המשטרה באירוע. מנהל הקמפיין ברל'ה קרומבי סיפר: "התקשרתי ללשכת דרעי לוודא שבאמת התרומה הגיעה ממנו והסתבר שאריה ראה את הקמפיין והחליט לתרום תרומה אישית שלו להוריו של אהוביה.

"זה קמפיין שמגיע מתוך כאב גדול לרצון גדול של ההורים להנציח את בנם ומרגש לראות שזהו קמפיין שחוצה מחנות והוא אכן קמפיין של כל עם ישראל", הוסיף קרומבי.

לשותפות בפרויקט של משפחת סנדק

אברהם סנדק, אביו של אהוביה ועובד סוציאלי, אמר בשיחה עם ערוץ 7: "כשגורשנו מגוש קטיף אשתי אמרה לחיילים שהיא רק לא מבינה איך חיילי גולני מגרשים אותנו. היא צעקה להם "בעלי אמר לי שגולני הם נשמה!" כי אני שירתתי בגולני. עכשיו אנחנו מרגישים ששוב מנסים להפוך אותנו לעבריינים. גרנו בגוש קטיף, בישוב מורג משם גורשנו ואחרי הגירוש הגענו לגוש עציון. אהוביה נולד שנה וחצי לפני הגירוש, כשהרגשנו שיש רוחות רעות באוויר ולכן קראנו לו אהוביה, על שם האהבה לה' ולעם ישראל , שהרגשנו שצריכים לחזק באותו זמן. הוא היה ילד של חיבורים".

הוא סיפר על בנו אהוביה: "אהוביה היה ילד עם חלומות גדולים, ממש כמו יוסף שחלם. ישבנו כאן בשבעה ולא הפסקנו לדבר על החלומות שלו. היה בו רצון גדול לחבר את עם ישראל ולאחד את העם. הוא רצה שאנשים יגיעו לגבעות ויכירו את הנוער הזה. המסר הזה של החיבור בעם ישראל בער בו. הוא רצה שלכל יהודי, גם אם הוא תושב בפריפריה או בתל אביב, תהיה גאווה יהודית".

לשותפות בפרויקט גיוס ההמונים של משפחת סנדק לזכרו של אהוביה ז''ל כנסו כאן והיו שותפים