חיים ביבס
חיים ביבסצילום: חזקי ברוך

ראש עיריית מודיעין ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס החליט היום (חמישי) שלא לקבל את ההצעה לקבל שיריון מטעם הליכוד בבחירות הקרובות.

"הליכוד מאז ומתמיד היה הבית שלי ואני מודה על ההצעה ועל הבעת האמון. יחד עם זאת, השלטון המקומי הוא השלטון היחיד היציב במדינה ואמשיך להנהיג אותו", אמר ביבס.

ראש הממשלה נתניהו הוא שהציע לביבס את השיריון בצמרת רשימת הליכוד לכנסת ה-24, כחלק מהחלטת ועדת החוקה של הליכוד לאשר את ביטול הפריימריז במפלגה לבקשת נתניהו ולשריין כשישה מועמדים שבהם יבחר. בישיבת הוועדה אושר לנתניהו שריונים במקומות 5 או 10, 26, 28, 36, 39 ו־40.

מוקדם יותר היום הגיש חבר הכנסת שבח שטרן מהליכוד עתירה דחופה לבית הדין העליון של המפלגה בעניין השריונים שאושרו.

שטרן נכנס רק לאחרונה לכנסת לאחר שחברת הכנסת מיכל שיר פרשה למפלגתו החדשה של גדעון סער. נציין כי ארבעה ח"כים, אנשי הציונות הדתית וההתיישבות (קלנר, הלוי, וטורי ושטרן) שנמצאים בין המקומות 30-34 יידחקו כתוצאה מההחלטה למקומות לא ריאליים.

חה"כ שבח שטרן מבסס את עתירתו בין היתר על החלטה קודמת פה אחד של 5 חברי בית הדין העליון של המפלגה, בראשות עו"ד מיכאל קליינר, מלפני פחות משנתיים ובה נקבע, כי שריונים מנוגדים לחוקת הליכוד וכי לא יתאפשר יותר לרה"מ לבצע שריונים ללא תיקון בחוקת הליכוד.

חבר הכנסת שטרן אמר, "שיטת השריונים פסולה ולא הביאה בעבר שום תועלת אלקטורלית לליכוד. אני סומך על בית הדין של התנועה שייתן לי ולחברי את הסעד הדרוש, כפי שנתן בעבר, שימנע את דחיקתנו השרירותית במורד הרשימה למקומות לא ריאליים".