שיחה היסטורית בין ישראל למרוקו

יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון ומקבילו נשיא ההתאחדות של מרוקו פאוזי לקג'אה ערכו שיחה ראשונית בדרך לשיתוף פעולה היסטורי

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשפ"א

שיחה היסטורית בין ישראל למרוקו-ערוץ 7
שיחת הזום היום בין שני ראשי ההתאחדויות
צילום: באדיבות ההתאחדות לכדורגל

יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון והסמנכ"ל אבי לוי קיימו היום שיחה היסטורית באמצעות הזום עם נשיא ההתאחדות של מרוקו, פאוזי לקג'אה.

אחרי הסכם שיתוף הפעולה ההיסטורי שנחתם בין התאחדויות הכדורגל של ישראל לאיחוד האמירויות שהגיע לאחר הסכם השלום ההיסטורי בין שתי המדינות, כעת פועלים בהתאחדות לכדורגל הישראלית גם לשיתוף פעולה עם התאחדות הכדורגל המרוקנית שנבחרתה נחשבת לאחת מהנבחרות הטובות בעולם ובמדיה משחקים חלק מכוכבי הכדורגל הטובים בעולם.

השיחה שקיימו היום שני הצדדים, הינה פרי יוזמתם של סמנכ"ל ההתאחדות אבי לוי ולאה בן שטרית, יזמית החיה במרוקו, ומגיעה על רקע נרמול היחסים בין ישראל למרוקו לפני כשבועיים.
‪ ‬
הנשיא המרוקאי פתח ואמר: "אני מברך על השיחה הזאת לה חיכינו שנים רבות. הודות למהלך האמיץ של מלך מרוקו מוחמד השישי יש לנו הזדמנות לחזק את הקשר בין העמים גם באמצעות הכדורגל. אני מבקש להזמין אתכם למרוקו כדי שנחשוב יחד על הדרכים בהן ניתן לבנות שיתופי פעולה בינינו, וכמובן לתאם משחקים בין הנבחרות שלנו".

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל הגיב ואמר: "אני מבקש להודות לך ידידי על היוזמה הברוכה. אנחנו נרגשים וכמובן רואים חשיבות עצומה בחיזוק הקשרים ובשיתוף הפעולה בין ההתאחדויות. יש בישראל מאות אלפי אזרחים ואזרחיות עם שורשים במרוקו והבשורה הזאת משמחת אותם מאוד. יש לנו הרבה מה ללמוד מכם ואני מבטיח שיש לנו גם מה לתרום לכם. אני מודה לך על ההזמנה להגיע למרוקו ומבקש לארח אותך ואת נציגי ההתאחדות בישראל. יש לנו אפשרות נדירה, בזכות מהלכים אמיצים של ראשי המדינות, להציע עתיד טוב יותר לצעירים שלנו ושלכם ולהוות דוגמה מוצלחת להתאחדויות נוספות. משחק בין נבחרות ישראל ומרוקו הוא רב משמעות ואין לי ספק כי מה שיתחיל על כר הדשא ישגשג בכל מקום אחר. מבחינתנו זאת תחילתה של ידידות נפלאה".

בסיום סיכמו חסון ולקג'אה כי כבר בימים הקרובים יפעלו נציגי שתי ההתאחדויות לקידום מפגש בין הצדדים ולהקמת צוותי עבודה משותפים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il