סקר "מעריב": כחול לבן לא עוברת את אחוז החסימה

הליכוד עם 29 מנדטים. תקווה חדשה בראשות גדעון סער זוכה ל-17. יש עתיד עם 14 וימינה בראשות נפתלי בנט מקבלת 13 מנדטים.

ערוץ 7 , י"ז בטבת תשפ"א

סקר "מעריב": כחול לבן לא עוברת את אחוז החסימה-ערוץ 7
בני גנץ בקניון מלחה
צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

לראשונה מאז שהוכרזו הבחירות, מפלגת כחול לבן אינה עוברת את אחוז החסימה. כך עולה מסקר של מנחם לזר ופאנלס פוליטיקס המתפרסם הבוקר (שישי) בעיתון "מעריב".

לפי הסקר, אילו היו הבחירות מתקיימות היום, כחול לבן הייתה מקבלת 2.6% בלבד.

מהסקר עולה כי הליכוד בראשות בנימין נתניהו מובילה עם 29 מנדטים. תקווה חדשה בראשות גדעון סער זוכה ל-17 מנדטים.

יש עתיד-תלם בראשות יאיר לפיד עם 14 מנדטים בלבד. ימינה בראשות נפתלי בנט מקבלת 13 מנדטים.

שאר המפלגות: הרשימה המשותפת - 11 מנדטים, הישראלים בראשות רון חולדאי - 8, ש"ס - 8, ישראל ביתנו - 7, יהדות התורה - 7, מרצ - 5.

רשימת המפלגות שלא מגיעות לאחוז החסימה היא ארוכה: כחול לבן, הכלכלית החדשה, עוצמה יהודית, העבודה, רשימת עפר שלח, גשר בראשות אורלי לוי־אבקסיס והבית היהודי.

שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי הודיע אמש (חמישי) ליו"ר כחול לבן, שר הביטחון בני גנץ, כי לא יתמודד בבחירות הקרובות לכנסת ברשימת כחול לבן.

השר שי הודה לגנץ על האמון שנתן בו ואיחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו. "אני מוקיר תודה לבני גנץ על שהציע לי להצטרף אליו למסע הציבורי, על ההזדמנות להיות שר בממשלת ישראל ולייצג בה את תעשיית החדשנות וההייטק הישראלי ועל הזכות להיות חלק ממשפחת כחול לבן".

''למרות חילוקי הדעות בינינו, אני מעריך את בני, מכבד אותו מאוד ומאחל לעם ישראל שאנשים כמוהו ינהיגו אותנו - בצניעות, ביושרה, בדוגמה אישית ובהקרבה בלתי תלויה בדבר, למען טובת המדינה", הוסיף יזהר שי.

מוקדם יותר אתמול הודיע ח"כ רם שפע על עזיבת מפלגת כחול לבן, יממה לאחר הודעתו של שר החוץ גבי אשכנזי כי לא יהיה חלק מרשימת כחול לבן לכנסת הבאה. כזכור, שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן עזב גם הוא את מפלגתו של בני גנץ וכך גם חברי הכנסת מיקי חיימוביץ', אסף זמיר ואחרים.