פלייליסט לפרשת ויחי: הילדים של מוקי וחנן

מבשלים? מנקים? רוצים לשמוע שירים בעת ההכנות לשבת? הנה פלייליסט ישראלי קצר לפרשת ויחי

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , י"ז בטבת תשפ"א

פלייליסט לפרשת ויחי: הילדים של מוקי וחנן-ערוץ 7
מוקי
Photo by Gili Yaari/Flash90

כל ספר בראשית מדבר על משפחות ומערכות יחסים בתוכן, אבל בפרשה שלנו זה מגיע לאיזשהו שיא. אין את המתח של הפרשות הקודמות, אין את כל המריבות והתככים, יש רק אבא זקן שמברך את בניו. את כל הבנים, אין צורך להתחפש בשביל לגנוב את הבכורה.

אז אם בפרשה הקודמת הסתכלנו דרך העיניים של יהודה, ובחרנו שירים בהם הבן מדבר על האבא, בפרשה שלנו אנחנו מסתכלים מהכיוון ההפוך, מעיניו של יעקב, ובוחרים שירים בהם האבא מדבר על הבן.

יש לא מעט שירים שהם סוג של מסר מאבא לילדים שלו, מעין מכתב פתוח על כל מה שהיה ומה שיהיה, כשהדוגמה הטריה ביותר היא כמובן השיר האחרון של 'חנן בן ארי'. אמנם חנן לא בדיוק מדבר אל ויותר מדבר על, אבל חנן יצר פה שיר אוטוביוגרפי מדהים שגם מי שפחות מתחבר לסגנון המוזיקלי שלו לא יכל שלא להתרגש ממנו.

שיר נוסף שחרך את הרדיו והלבבות רק לפני אי אלו שנים, היה 'ילד של אבא' של מוקי. שנים שמוקי טיפח את תדמית הרוקיסט הקשוח, ובאבחת שיר אחד גילינו אדם אחר לחלוטין. מסתבר שכולנו קשוחים אבל רק עד שזה מגיע לילדים שלנו.

בניגוד לשני השירים הקודמים, את השיר הבא לא כתב הזמר שמבצע אותו. אמיר דדון פונה בבקשה נרגשת לילד שלו, פנייה שנכתבה בידי סתיו בגר (מהיוצרים של 'TOY' ו'שני משוגעים'), והתוצאה שמתקבלת היא אכן פחות אישית, אבל עדיין מצליחה לגעת.

וכמובן, איך אפשר בלי המלאך הגואל (ברכת יעקב לבני יוסף) לסיום, הפעם בגרסת א-קפלה:

שבת שלום.