ניצול התאונה האחרון שוחרר למעצר בית

השופט סיפר בהחלטתו: "עיינתי בדו"ח הבוחן וראיתי כי הייתה התנגשות בין ניידת המשטרה לבין המכונית שהתהפכה".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ז בטבת תשפ"א

ניצול התאונה האחרון שוחרר למעצר בית-ערוץ 7
הפגנה ברמלה במחאה על מותו של אהוביה סנדק
צילום: TPS

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל היום (ו') את הערר שהגיש ארגון חוננו באמצעות עו"ד עדי קידר ועו"ד נתי רום, והורה על שחרורו של ניצול התאונה הקשה בבנימין למעצר בית בן חמישה ימים.

העצור, אשר שהה ברכב בו מצא את מותו אהוביה סנדק ז"ל, נעצר דקות לאחר התאונה ומאז שהה במעצר. שלושה עצורים נוספים ששהו ברכב שוחררו למעצר בית לפני מספר ימים.

בהחלטה ציין השופט ציון קאפח באשר לניסיון המשטרה לייחס לעצור את האחריות על מותו של אהוביה כי "אני תמים דעים עם בית המשפט קמא זאת מבלי לקבוע מסמרות כי החשד לגבי עבירה זו אינו גבוה".

בנוסף, חושף השופט בהחלטה כי גם דו"ח בוחן התנועה של המשטרה קובע כי רכב הבלשים של ימ"ר ש"י התנגש ברכבו של אהוביה, "עיינתי בדו"ח הבוחן וראיתי כי הייתה התנגשות בין ניידת המשטרה לבין המכונית שהתהפכה".

נזכיר כי המשטרה בימים האחרונים מייחסת לניצולי התאונה את האחריות למותו של אהוביה ז"ל. ארגון חוננו הגיש בג"צ כנגד מגמה זו וביקש כי בג"צ יאסור על המשטרה לחקור את מותו של אהוביה ז"ל וזאת לאור ניגוד העניינים שכן גם שוטרים נחקרים בחשד לאחריות הפלילית לגרימת מותו.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו מסר לאחר השחרור כי "הערר שהגשנו התקבל. בית המשפט קבע כי אין צורך להחזיק את החשוד במעצר ואף העביר ביקורת על המשטרה ועל הספקות שעולים מעמדתה. אנו מברכים על ההחלטה ואני מקווה ומאמין שבימים הקרובים האמת תתגלה ולפיה מי שצריך היה לשהות במעצר הם השוטרים ולא החשוד".

עו"ד נתי רום הוסיף כי "בית המשפט שם סוף לבקשות הארכת המעצר של המשטרה, אני מקווה שזה גם סוף נסיונות הטיוח וניסיון הטלת האחראיות על החשודים במקום על השוטרים שנגחו את הרכב".

הפגנות במחאה על מותו של אהוביה סנדק נערכו אמש (חמישי) במספר צמתים מרכזיים ברחבי הארץ: גשר המיתרים בירושלים, חריש, ראש פינה, אריאל, רמלה, גשר בר אילן ונוף הגליל.

13 בני אדם שהפרו את הסדר הציבורי עוכבו על ידי המשטרה בהפגנה בכניסה לעיר ירושלים. הכניסה לעיר נחסמה לסירוגין. עורכי דין מארגון חוננו מסייעים לעצורים.

במהלך הפגנה תועד קצין משטרה כשהוא דוחף מפגין לעבר רכב נוסע, המפגין נופל על הכביש ופוגע ברכב. במשטרה אמרו כי מפגינים השליכו ביצעו לעבר שוטרים וגרמו נזק לאוטובוסים.

מחאה בגשר המיתרים בעקבות מותו של אהוביה סנדק. צילום: TPS

הפגנה בחריש במחאה על מותו של אהוביה סנדק. צילום: חופשי

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אמש עם הוריו של אהוביה סנדק ז"ל, והביע נתניהו תנחומים על מותו של בנם במהלך המרדף המשטרתי בבנימין.

בחדשות 13 דווח כי ראש הממשלה הזמין את ההורים ללשכתו והם בתגובה שלחו לו הזמנה ליישוב בת עין.