הרש"פ: חיילי צה"ל הפכו ל"מכונות הרג"

משרד החוץ הפלסטיני אומר כי הירי בפלסטיני באזור חברון "משקף את המנטליות הגזענית הפשיסטית" של ישראל.

דלית הלוי - ערוץ 7 , י"ח בטבת תשפ"א

הרש"פ: חיילי צה"ל הפכו ל"מכונות הרג"-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: דובר צה"ל

משרד החוץ של הרשות הפלסטינית מגנה את "הפשע שביצעו כוחות הכיבוש הישראלי בירי מטווח אפס לעבר הארון רסמי אבו עראם, בן 24, מהכפר אל-תוואנה" באזור יטא בדרום הר חברון.

אבו עראם נפצע באורח אנוש.

בהודעה שפרסם ציין משרד החוץ, כי "ההתקפה האכזרית הזו מתרחשת במסגרת הפגיעה המתמשכת של הכיבוש בתושבים באזור", וזאת כדי לגרום לגירושם ולהשתלט על המקום לצרכי התנחלות.

לדברי משרד החוץ הפלסטיני, "הפשע משקף את המנטליות הגזענית הפשיסטית הדומיננטית במוקדי השלטון במדינת הכיבוש, אשר מוצאת לפועל בדרך כלל באמצעות הנחיות של הדרג המדיני והצבאי המקלות על החיילים לבצע ירי לעבר פלסטיני ולהורגו".

על פי לשון ההודעה, "כך הפכו חיילי הכיבוש למכונות הרג נעות של תושבים (פלסטינים) כפי שרואים בקטע הווידאו ששודר ע"י אמצעי התקשורת והרשתות החברתיות המתעד את רגע הירי בתושב אבו עראם".

דובר צה״ל מסר: "במהלך משימה שגרתית של החרמה ופינוי של מבנה בלתי חוקי שערכו כוחות צה״ל ומג״ב בכפר ״א-טוואני״ שבמרחב החטיבה המרחבית ״יהודה״ היום, התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות של כ-150 פלסטינים שכללה יידוי אבנים מסיבי. לוחמי צה״ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות וירי באוויר. במהלך הפרת הסדר, אירעה תקרית אלימה בה הופעלה אלימות כלפי הכוח על ידי מספר פלסטינים. מוכרת טענה על פלסטיני שנפצע מירי חי במהלך התקרית. האירוע מתוחקר".