מיכל דיאמנט
מיכל דיאמנטצילום: אלעד מלכה

נכדתו של יצחק שמיר עו״ד מיכל דיאמנט הצטרפה למפלגת "תקווה חדשה" של גדעון סער.

דיאמנט היא בעלת נסיון של כ-12 שנים במשרדי עורכי דין. היא התמחתה בניהול תיקים גדולים ומורכבים, בעיקר בתחום הכלכלי.

היא בעלת תואר ראשון במשפטים ובניהול ותואר שני במשפטים, שניהם מאוניברסיטת תל-אביב.

עו״ד דיאמנט משמשת כחברת הועד המנהל בעמותה להנצחת מורשת לוחמי חירות ישראל (לח״י).

יו"ר תקווה חדשה גדעון סער אמר הערב, "עו״ד מיכל דיאמנט היא אשה עם השקפת עולם סדורה, המבינה לעומק את חשיבות אחדות העם כערך וכיסוד בעוצמה הלאומית שלנו. היא תצטרף לנבחרת תקווה חדשה לכנסת ה-24, תשתלב בצוות המכין את תוכנית תקווה חדשה לרפורמות במערכת המשפט ותתמקד בנושא זכויות האזרח בחקירה ובמשפט."

מיכל דיאמנט הוסיפה , "זכיתי להיות נכדתו של ראש הממשלה השביעי של מדינת ישראל, יצחק שמיר, לגדול לצדו, לספוג את מורשתו ולהתחנך לאור סט הערכים שהנחיל לי ולמשפחה כולה.

מכל אלו התגבשה גם תפיסת עולמי ולפיה תפקיד ראש הממשלה של מדינת ישראל צריך להיות מונע מעקרונות ואידאולוגיה ולא רק משיקולים פוליטיים. כאשר סבי נשאל בעבר מי לדעתו צריך לכהן כראש הממשלה אחרי נתניהו, הוא השיב: חשוב שייבחר אדם שהאינטגריטי שלו יישמר גם לאחר שיזכה בתפקיד הנכסף של ראש הממשלה במדינה היהודית", אמרה.

"אני מאמינה בלב שלם שבגדעון סער יש את כל אלו: אינטגריטי, הגינות, ערכיות ואידיאולוגיה אמיתית. אני מאמינה שיש לו את הכישורים, העוצמה ויכולת המנהיגות הדרושים על מנת להנהיג את מדינת ישראל בעת הזו. ולכן, קיבלתי החלטה, לא בקלות אבל באמונה שלמה, לעזוב את מפלגת הליכוד ולהצטרף למפלגת תקווה חדשה".