תנועת הנוער אריאל השתתפה במלווה מלכה עם הקהילה היהודית בשוויץ

פעילים בתנועת אריאל השתתפו ב״מלווה מלכה״ עם הקהילה בלוזאן, ביוזמת שרת התפוצות ינקלביץ' ובהשתתפות שגריר ישראל בשוויץ יעקב קידר.

ערוץ 7 , י"ח בטבת תשפ"א

תנועת הנוער אריאל השתתפה במלווה מלכה עם הקהילה היהודית בשוויץ-ערוץ 7
ינקלביץ: מייצרים יחד אור גדול
צילום: תנועת אריאל

פעילים בתנועת הנוער אריאל השתתפו באירוע ״מלווה מלכה״ עם הקהילה היהודית בלוזאן, שוויץ, ביוזמת שרת התפוצות עומר ינקלביץ' ובהשתתפות שגריר ישראל בשוויץ  יעקב קידר ותנועת "שטראוס-עמיאל".

האירוע המקוון נערך כחלק מפרויקט ״קבלת שבת״ שמקיימת השרה ינקלביץ׳ מדי שבועיים עם קהילה אחרת בתפוצות, במטרה לחבר את אזרחי ישראל לאחיהם היהודים בעולם.

האירוע כלל ליווי מוזיקלי ושירים בביצוע הרב ליאור קמינצקי וסניף תנועת הנוער אריאל במצפה רמון, וכן סיור בבית הכנסת המרשים של הקהילה.

השרה ינקלביץ': "אין כמו לפתוח את השבוע עם אחינו שבתפוצות. במיוחד בימים אלו, בהם אנו בישראל מצויים בסגר, החיבור ותחושת הסולידריות לעם היהודי מעבר לים כל כך מחממים את הלב. 

״הנר של ההבדלה מורכב משני פתילים שיוצרים יחד להבה שמאירה את השבוע החדש. ככה גם העם היהודי- כשהוא בא יחד, מישראל עד לוזאן שבשוויץ, אנחנו מצליחים לייצר אור גדול, שנחוץ במיוחד בעת הזו. ישר כח לתנועת אריאל שהצטרפה לאירוע המיוחד הזה", הוסיפה.

השגריר יעקב קידר: "האירוע הזה מהווה מופת של יחסי הקהילה עם מדינת ישראל. אנחנו עובדים כל הזמן על חיזוק היחסים ובתקופה האחרונה קיבלנו דחיפה רצינית לכך אחרי ביקור שלי בארץ. הקהילה היהודית בשוויץ יכולה להיות בטוחה שהעם היהודי כולו מחזק אותו".

מזכ"ל תנועת הנוער אריאל דביר עמיאור: "בפרשויות השבוע למדנו על הערבות והקשר שלא ניתן להפסקה בין אחים. המילים של יוסף 'את אחי אנוכי' ושל יהודה 'כי עבדך ערב את הנער' מהדהדות ומחיבות אותנו. במליאה התנועתית התקבלה החלטה לחזק את החיבור והקשר עם יהדות התפוצות וכך אנו עושים ופועלים באמונה שלמה בקשר החשוב הזה".