פניני הערב מול חיפה
פניני הערב מול חיפה צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

אמנם לגביע חוקים משלו, אבל במקרה של הפועל חולון ומכבי חיפה - הטבלה לא משקרת.

אחרי הפסקה בת שנה אחת, חזרה הערב (מוצאי שבת) הפועל חולון אל מעמד ארבע הגדולות של הכדורסל הישראלי במפעל גביע המדינה, כשגברה בקלות על מכבי חיפה באולמה הביתי רוממה, בתוצאה 96:88.

הסגולים מחולון הובילו למעשה כמעט לכל אורך הערב ופערי הרמות בין השתיים היו ניכרים על הפרקט כשחולון ממעטת לאבד כדורים, קולעת היטב מכל הטווחים ושומרת מצויין.

חיפה, נועלת טבלת ליגת העל בכדורסל, ניסתה ככל שיכלה להתקרב ולהפוך את התוצאה ולספק לאוהדיה רגע טוב אחד בעונה הרעה שלהם, אך כמו במשחק ביניהן לפני כמה שבועות, גם הפעם לא הצליחה לעצור את משחק ההתקפה של האורחים מחולון. הפעם, בניגוד למשחק הליגה ביניהן לפני מספר שבועות, זה לא נגמר בהפרש גדול במיוחד אך השורה הסופית היא שקובעת - הפועל חולון בחצי גמר גביע המדינה בכדורסל, מכבי חיפה תתרכז בניסיון לצאת מתחתית טבלת ליגת העל.

קלעו להפועל חולון: טיירוס מגי 19, גיא פניני 19, כריס ג'ונסון 18, מקסים דה זאו 13, ווילי וורקמן 8, אייזאה מיילס 7, פרדריק בורדיון 7, עודד ברנדווין 5.

קלעו למכבי חיפה: מייקל בריסקר 22, דונטה סמית' 18, טיילור ברון 16, רומן סורקין 12, נאור שרון 12, ריגוברטו מנדוסה 6, אלכס צ'וברביץ' 2.