קבינט הקורונה יכריע: הסגר יהודק?

תלמידי כיתות ה'-י"ב בערים אדומות וכתומות לא ישובו לבתי הספר בשל התגברות התחלואה. בקבינט הקורונה אין רוב לסגירת מערכת החינוך.

ערוץ 7 , י"ט בטבת תשפ"א

קבינט הקורונה יכריע: הסגר יהודק?-ערוץ 7
המשטרה אוכפת את הסגר
צילום: איתן אלחדז/TPS

יותר מ-600 אלף תלמידי כיתות ה'-י"ב בערים אדומות וכתומות לא ישובו החל מהיום לבתי הספר.

שר החינוך, יואב גלנט, צפוי לדרוש בקבינט הקרונה את החרגת תלמידי כיתות י"א-י"ב בכל רחבי הארץ לקראת בחינות הבגרות.

בחדשות כאן דווח כי נכון להבוקר (ראשון) כ-150 אלף תלמידים בכיתות הגבוהות אינם לומדים בשל המגבלות.

לרשימת הערים שהופסקו בהם הלימודים הצטרפו מהשבוע גבעת שמואל, חולון, שכונת נווה שאנן בחיפה, נשר, עילבון, קדומים, תל שבע ועוד. עם זאת יחדשו הלימודים בהרצליה, חדרה, חריש, טירה, כפר ורדים, מיתר, נהריה, נס ציונה, פורדיס וראש העין.

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, אמר אמש כי בכוונתו להציע לממשלה כי יש לקיים סגר מלא לשבועיים, זאת נוכח העלייה בתחלואה וגילוי המוטציה בישראל.

מלשכת שר הבריאות נמסר כי "נוכח עלייה משמעותית ומדאיגה בתחלואה ובמספר החולים הקשים, וגילוי מקרי מוטציה, שר הבריאות אדלשטיין מתכוון להביא הצעת החלטה לממשלה לסגר מלא לתקופה קצרה של שבועיים. זאת נוכח המלצת אנשי המקצוע של המשרד. שר הבריאות קורא לכל מקבלי ההחלטות לנהוג באחריות ולהימנע מפופוליזם של בחירות".

לפי שעה מסתמן שאין רוב בקבינט הקורונה לסגירת מערכת החינוך.

ראש הממשלה נתניהו מתח ביקורת על שרים בממשלה ואמר "לצערי, מסיבות פופוליסטיות ופוליטיות, יש פוליטיקאים שמנעו מאיתנו לעשות את הסגר ההדוק שאנחנו רוצים שיציל מאות חיי אדם. אני קורא לפוליטיקאים להתעשת ולציבור להתחסן", אמר במתחם החיסונים באום אל-פחם, שם התחסן הישראלי המיליון נגד קורונה.

בתוך כך משרד הבריאות מעדכן כי אתמול בוצעו בישראל 70,689 חיסונים נגד קורונה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר, "בתום השבוע השני למבצע 'לתת כתף' - 1,090,000 ישראלים חוסנו מפני קורונה. ישראל במקום הראשון בעולם".