פינוי מוסק של חיל האוויר
פינוי מוסק של חיל האוויר צילום: דובר צה"ל

ביום שלישי בשבוע שעבר התקיים תרגיל מוסק של פלוגת הכשרה מתקדמת בחיל ההנדסה הקרבית בשיתוף חיל האוויר, בו תורגל פינוי פצועים בשדה קרב בעזרת מסוקי יסעור של טייסת 118 ו-114.

"חיילי ההכשרה המתקדמת סיימו שבוע ראשון מתוך שלושה שבועות בסדרת הלוחמה הרגלית. השלב המסכם כלל תרגול פשיטות חבלה בשיתוף פעולה עם טייסת יסעורים בהפתעה. לאחר שהונחתו יצאו לתנועה רגלית של 24 ק"מ עם 30% משקל גוף, תוך תרגול הנלמד במהלך השבוע ושימוש באמצעי ראיית לילה", אומר רס״ן ניר חבלצקי, מפקד מגמת הכשרה מתקדמת בבהל״צ.

לדבריו, "תרגיל מסוג זה מאתגר את החייל ומשפר את החוסן הפיזי, המנטלי והקוגנטיבי שלו כחלק מתהליך ההכשרה, שבסופה יהפכו ללוחמי חיל הנדסה".

סרן גיא עובד, מ״פ 603 בבהל״צ הוסיף, "מטרת התרגיל היא הכנת הלוחמים בשטח לפעילויות שונות והיערכותם באופן המיטבי לכל איום אפשרי. העבודה הצמודה של הזרועות השונות ביחד בביצוע המשימה מכפילה את יכולות צה"ל אל מול כל אויב בכל זירה. לאחר התרגיל, הלוחמים בשטח הרגישו בשיפור יכולותיהם".

סרן א׳, מתכנן ומוביל האימון המשותף בחיל האוויר, סיפר על ההכנה לאימון, ״לאחר שתיאמנו אימון משותף עברנו לשלב התכנון הפרקטי- נקודת המפגש, זמן הגעה ונושאי התרגול. בתרחיש זה רצינו לתרגל פינוי כוח גדול באמצעות שלושה יסעורים, סיפור המסגרת ללוחמים שלנו היה איסוף כוח גדול מאזור מאוים".

כמו כן אמר, "אנחנו רואים משמעות רבה באימון עם הכוחות הקרקעיים, הם אלו שנעבוד איתם במלחמה הבאה ולכן הוא הכרחי לשני הצדדים. הכוח היה מקצועי ועבדנו עמו בצורה מסודרת, כולם היו מסורים ובעלי מוטיבציה ללמוד ולהשתפר. בסוף האימון, המוביל הקרקעי מטעם חיל ההנדסה ואני קיימנו שיח אודות שיתוף הפעולה והפקנו לקחים לעתיד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו