סוללת כיפת ברזל שניה נמסרה לארה"ב

מנהלת 'חומה' במפא"ת שבמשרד הביטחון מסרה בסוף השבוע סוללת 'כיפת ברזל' שנייה מפיתוח חברת רפאל לצבא ארה"ב

ערוץ 7 , י"ט בטבת תשפ"א

סוללת 'כיפת ברזל' שנייה מפיתוח חברת רפאל, נמסרה בסוף השבוע לצבא ארה"ב (U.S ARMY) על ידי מנהלת 'חומה' במפא"ת שבמשרד הביטחון מסגרת הסכם בין משרד הביטחון הישראלי למשרד ההגנה האמריקני.

שר הביטחון, בני גנץ, מסר, "מסירת כיפת ברזל לצבא ארה"ב, מוכיחה שוב את הקשר ההדוק בין משרד הביטחון הישראלי למשרד ההגנה האמריקאי, את האפקטיביות של המערכת מול איומים שונים, ואת היכולות הטכנולוגיות המצוינות של התעשיות הישראליות".

"אני בטוח שהמערכת תסייע לצבא ארה"ב בהגנה על חיילים אמריקאים מול איומים בליסטיים ואוויריים, ומול איומים המתפתחים במקומות בהם פרוסים כוחות צבא ארה"ב במשימות השונות", הוסיף.

נציין כי בחודש אוגוסט 2019 חתמו משרדי הביטחון של ישראל וארה"ב על הסכם ראשון מסוגו לאספקת שתי סוללות 'כיפת ברזל' להגנת כוחות צבא ארה"ב.

הסוללה הראשונה נמסרה בחודש ספטמבר האחרון וכבר נמצאת בתהליך קליטה בארה"ב. הסוללה השניה נמסרת כעת בהתאם לחוזה, תוך עמידה בלוחות הזמנים של הפרוייקט. מערכת כיפת ברזל תשמש להגנת כוחות פורסים של צבא ארה"ב מפני מגוון של איומים בליסטיים ואוויריים.

חברת 'רפאל' הינה המפתחת והמייצרת את מערכת 'כיפת ברזל', בשיתוף עם חטיבת 'אלתא' של התעשייה האווירית שפיתחה ומייצרת את מכ"ם ה-MMR, וחברת 'אמפרסט' המספקת את מערכת השליטה והבקרה.

מנהלת 'חומה' במפא"ת (המנהל לפיתוח אמל"ח ותשתית טכנולוגית) של משרד הביטחון מובילה את פיתוח מערך ההגנה הרב-שכבתית של מדינת ישראל, המבוסס על ארבע שכבות הגנה מבצעית: מערכת 'כיפת ברזל', מערכת 'שרביט קסמים', ומערכת 'חץ 2' ו'חץ 3'.