מבצע החיסונים מתרחב

מנכ"ל קופת חולים לאומית התייחס לאפשרות לזימון בני 55 להתחסן: "ברשימת ההמתנה שלנו, ישנה רשימה של חולים בסיכון בקבוצת הגיל הזו".

103FM , י"ט בטבת תשפ"א

מבצע החיסונים מתרחב-ערוץ 7
חיסון נגד קורונה
צילום: ISTOCK

לאחר המתנה ארוכה של אזרחי ישראל לחיסוני הקורונה, נחשף כי לא רק אוכלוסיית מבוטחי קופות החולים שעברו את גיל 60 במדינה תזכה בבכורה, אלא שקופות החולים מכבי וכללית יחלו לזמן לחסונים גם מטופלים בשנות החמישים לחייהם הסובלים ממחלות כרוניות.

מנכ"ל קופת חולים לאומית חיים פרננדיס שוחח עם ענת דוידוב ב-103fm והביא פרטים נוספים על החלטת קופת החולים. "אנו עד עכשיו בהתקדמות מצוינת ובקצב מאוד מהיר. עד סוף השבוע נצליח לחסן בין 70 ל־75 אחוזים מאוכלוסיית הסיכון הראשונה, ואנו מחסנים גם מבוטחים כמו עובדי מערכת הבריאות, אנשים שעובדים עם קשישים וגם מטופלים מקבוצת הסיכון השנייה - בעלי מחלות כרוניות. זו קבוצת גיל צעירה יותר, ופתחנו אותה לגילאי 50-60".

בהמשך דבריו, הוסיף: "חשוב מאוד שכל גוף שיכול לעזור לחסן, יעשה זאת. לגבי בתי החולים, אם יש מטופלים המאושפזים בבתי חולים ללא קשר לקורונה, מצוין שבית החולים גם יחסן אותם נגד קורונה, וגם את הצוות של החולה. בית החולים יכול לעזור לקופות החולים אם יש לו סידור עמן. מה שלא טוב הוא שבתי חולים יכולים לעשות את הדברים על דעת עצמם ללא תיאום עם הקופות. הבחירה בקופות החולים עד עכשיו הוכיחה את עצמה".

האם ישנו סיכוי שלא יישארו מספיק חיסונים ליתר מבוטחי הקופה? "אנחנו ניזונים ממידע שמגיע ממשרד הבריאות, אך כל מי שקיבל מנה ראשונה יקבל מנה שנייה. צריך לראות שזה מנוהל כמו שצריך, וחשוב שמי שעשה את המנה הראשונה יחזור ויקבל את המנה השנייה. חשוב מאוד לקבל את המנה השנייה, המערכת החיסונית שלנו מייצרת עוד כמות של נוגדנים שתעזור למטופלים אם וכאשר ייחשפו לנגיף", סיכם פרננדיס.