אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

איחוד "רבני תורת הארץ הטובה" המאגד רבנים מהציונות הדתית קורא לישיבות, מדרשות וקהילות להקצות משאבים כלכליים ואנושיים לטובת שידוכים והיכרויות.

במסמך בנושא ''הזוגיות הישראלית'' שפרסמו הרבנים הם מדגישים את הצורך של רבני קהילות וראשי ישיבות להעניק ליווי מקצועי-תורני סביב אתגר החתונה של צעירים, צעירות, מבוגרים ומבוגרות, בני הציונות הדתית.

כמו כן, הרבנים מגדירים את הגיל הרצוי לחתונה בתחילת שנות העשרים לחייהם של הצעירים: ''לאחר שיקול דעת מקיף אנו רואים את גיל 20-22 כגיל המתאים לצעיר ולצעירה להקים את משפחתם. מן הראוי כי מגיל זה והלאה בניין המשפחה יהיה המטרה המרכזית העומדת בפניהם''.

לדברי הרבנים, ''אם ישנן סיבות מיוחדות יש מקום ליעוץ אישי, ובני תורה יתייעצו עם רבותיהם. בניין משפחה בגיל צעיר מאפשר לבני הזוג תמיכה משותפת ויצירת מערכת בריאה של שותפות הדדית".

הרב יוסף ארציאל המרכז את פעילות הרבנים אמר כי "נושא המשפחה הוא הנושא ראשון לעיסוק מיד עם הקמת הגוף של רבני הארץ הטובה. לאחר קריאה של הציבור מהשטח, הרבנים דנו לעומק ולאחר מכן הביאו בשורה של ממש בקריאה ובה אמירות ברורות וקריאת כיוון מוגדרת לצד הדרכות מעשיות של גדולי הרבנים".

המסמך המלא בנושא ''הזוגיות הישראלית''

באיחוד "רבני תורת הארץ הטובה" חברים הרב איתן אייזמן, הרב יעקב אריאל, הרב שמואל אליהו, הרב חיים דרוקמן, הרב צפניה דרורי, הרב מיכה הלוי, הרב אליעזר ולדמן, הרב דוד חי הכהן, הרב אורי כהן, הרב דב ליאור, הרב אליקים לבנון, הרב זלמן ברוך מלמד, הרב יעקב פילבר, הרב איסר קלונסקי, הרב חיים שטיינר, הרב מרדכי שטרנברג, הרב אריה שטרן, הרב יעקב שפירא. מנהל הארגון הוא הרב יוסף ארציאל.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7