בעקבות המשבר: שופרסל תחלק תלושי מזון לנזקקים

נחתם הסכם בין משרד הפנים לחברת שופרסל שתנהל את חלוקת תלושי מזון למשפחות נזקקות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בטבת תשפ"א

בעקבות המשבר: שופרסל תחלק תלושי מזון לנזקקים-ערוץ 7
השרים דרעי וכ"ץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משרד הפנים יצא לפני מספר חודשים למכרז רחב היקף לגיוס חברה מנהלת לפרויקט חלוקת כרטיסי מזון בסך 700 מיליון שקלים.

במכרז זכתה חברת שופרסל, אשר תעמיד 1,527 נקודות מכירה ברחבי הארץ שבהן מקבלי כרטיסי המזון יוכלו לממשו ולרכוש מזון ומוצרים חיוניים. נקודות המכירה כוללות גם עסקים קטנים, מכולות ונקודות מכירה שאינן חלק מרשת קמעונאית גדולה.

ביום חמישי האחרון, לאחר בחינה קפדנית שבוצעה בלשכה המשפטית במשרד הפנים, ניתן אור ירוק לצאת לדרך ונחתם ההסכם. הפעימה הראשונה של חלוקת כרטיסי המזון הנטענים תתבצע החל מה-28.1.

הרשויות המקומיות יסייעו במיפוי הזכאים, מקבלי הנחה של 70% בתשלומי הארנונה לפי מבחן ההכנסה וכן אזרחים ותיקים מקבלי גמלת הבטחת הכנסה. כמו כן, הרשויות יסייעו בקבלת בקשות לזכאות מתושבים, בכפוף לעמידה במבחן ההכנסה שנקבע.

הכרטיס יגיע ישירות לבית הזכאי, ללא צורך בהגעה פיזית לרשות המקומית, וזאת, כדי למנוע התקהלויות מיותרות.

הסכום המירבי למשק בית בכל פעימה - 2,400 שקלים לזכאי/ת ולבן/ת זוגו. בכספים יוטענו בכרטיס 300 שקלים לאדם. לכל אדם נוסף המתגורר עם הזכאי/ת, יוטענו בכרטיס 225 שקלים.

שר הפנים אריה דרעי אמר כי "משבר הקורונה גרם למשבר כלכלי שדורש מאתנו לסייע תקציבית למשפחות מוחלשות לרכוש מזון ומוצרים חיוניים בכבוד. כל אדם שמקבל את כרטיס המזון יוכל לממשו באופן קל, מהיר ובפריסה רחבה של בתי עסק לממכר מזון. כמיליון מתושבי ישראל יהנו מהתקציב בתקופה לא פשוטה זו. אני מודה לשר האוצר ישראל כץ על הסיוע למען אלה שבאמת זקוקים לסיוע לקיומם".

שר האוצר ישראל כ״ץ הוסיף, "אני מברך על כך שהמיזם החשוב במשותף עם שר הפנים יצא לדרכו.
בתקופה זו של מגפת הקורונה והמשבר הבריאותי והכלכלי החמור בתולדות מדינת ישראל, אין דבר חשוב יותר מהסיוע הישיר שיינתן למשפחות במזון ומצרכים בסיסיים, וזאת בנוסף לסיוע שניתן למובטלים, לעצמאים ולבעלי העסקים במסגרת רשת הביטחון הכלכלית. אני מודה לשר הפנים על יוזמתו ועל שיתוף הפעולה המבורך בנושא זה, כמו בנושאים רבים אחרים לטובת ציבורים ונושאים שונים".