השוטר שריגש את אמריקה

שוטר הוזעק לסופרמרקט לאחר ששתי נשים ניסו לגנוב מזון עבור ארוחת חג המולד למשפחותיהן. במקום מעצר הוא סייע להן עם תלושי קניה.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ט בטבת תשפ"א | עודכן: 23:04

מאט לימה, שוטר במשטרת סומרסט במסצ'וסטס, הצליח לרגש את אזרחי ארה"ב על רקע אווירת חג המולד.

לימה הוזעק לפני כשבועיים לחנות מזון גדולה לאחר שאנשי האבטחה במקום עצרו שתי נשים עם ילדים שהכניסו מוצרי מזון לתיק ללא שסרקו אותם קודם בקופה.

לאחר שתיחקר את הנשים, הן סיפרו לשוטר בדמעות כי הן נקלעו לתקופה כלכלית קשה בעקבות מגיפת הקורונה וביקשו בכל זאת להעניק לבני משפחתן ארוחת חג מולד ראויה.

לאחר שלימה בדק את תכולת השקיות שהחזיקו שתי הנשים וילדיהן הוא הבחין כי הן אכן הכילו מוצרי מזון אופייניים לארוחת חג המולד, והחליט לבצע מעשה טוב.

במקום לעצור אותן ולקחת אותן לתחנת המשטרה, הגיש להן לימה צו האוסר עליהן לחזור לחנות המזון הגדולה, ואז שלף מכיסו 250 דולר ורכש עבור שתי הנשים ההמומות תלושי קנייה שבעזרתם הן יוכלו להמשיך ולקנות מזון עבור ארוחת חג המולד למשפחותיהן.

"שני הילדים שהיו עם הנשים הזכירו לי את הילדים שלי, אז הייתי חייב לעזור להם. ברור שהמשפחה הזו הייתה נזקקת ואני לא יכול לדמיין שהייתי צריך לקבל החלטה האם ללכת לחנות המזון ופשוט לשלם רק עבור מה שאני יכול להרשות לעצמי, או שאני הולך לשם ומנסה לקחת דברים לארוחת חג המולד לילדים שלי", סיפר לימה בראיון לטלוויזיה המקומית.

על התגובה של שתי הנשים למחווה יוצאת הדופן, הוא סיפר כי "הן היו אסירות תודה. הן היו המומות. אני בטוח שהרבה אנשים באותו מצב היו חושבים שתהיה תוצאה אחרת ואולי הן ייעצרו או ייאלצו להגיע לבית המשפט. קניתי עבורן את תלושי הקנייה קרוב לערך של מה שנלקח על ידן. פשוט עשיתי את מה שהרגשתי לנכון. זה לא קשור אלי, פשוט ניסיתי להכניס את עצמי לנעליה של אותה משפחה ולהראות קצת אמפתיה".