צה"ל במרדף אחרי מבצעי פיגוע האבנים דובר צה"ל

בפעילות נרחבת של כוחות צה"ל, בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לשב״כ, נעצרו הערב (ראשון) מספר פלסטינים בכפר דיר ניזאם בבנימין החשודים במעורבות בפיגוע יידוי האבנים בו נפצעה קשה רבקה טייטל משבות רחל.

העצורים הועברו לחקירת השב"כ. מצה"ל נמסר כי "לוחמי צה״ל ממשיכים בפעילות במרחב ובכפר דיר ניזאם עד להשלמת המצוד והחקירה וכן מתקיימות חסימות במרחב".

רבקה טייטל, בשנות השלושים לחייה, נסעה עם שניים מילדיה ליד נווה צוף בכביש 465. מחבלים פלסטינים יידו אבנים לעבר הרכב של המשפחה והן פגעו בראשה ובשמשת הרכב.

היא פונתה במצב קשה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שיבא בתל השומר. סמוך לחצות הסתיים ניתוח הראש שבוצע לה.

מבית החולים שיבא נמסר כי היא מגיבה אך מצבה עדיין מוגדר קשה. טייטל הועברה להמשך טיפול במחלקה הנוירוכירוגית.

בעלה של הפצועה, ג'ק טייטל שהורשע בשני מעשי רצח של פלסטינים ומרצה עונש מאסר, הגיש בקשה לצאת מהכלא כדי לשהות לצד רעייתו בבית החולים.

מפרטים העולים מחקירת פיגוע האבנים מתברר כי שתי חוליות מחבלים היו מעורבות באירוע.

הראשונה חסמה את הכביש והשנייה יידתה אבנים לעבר ראשה של הנהגת, לאחר שזיהתה שחלון מכוניתה פתוח.

אחיותיה של טייטל הגיעו לשהות לצידה בבית החולים. "המצב שלה לא טוב. אבל אנחנו אופטימיים, כבר ראינו ניסים. זאת הפעם השנייה שהמשפחה שלנו נפגעת מטרור. בעלה של שרה נפצע בפיגוע ירי. ברור שזה מקרי לחלוטין שהם פגעו בה. שום נקם. מספיק שאנחנו יהודים, הם לא צריכים יותר מזה", אמרו האחיות לחדשות כאן.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מתח ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה ביו"ש, בעקבות פיגוע האבנים. "אם המחלק לפשיעה לאומנית במחוז ש"י היה עסוק קצת פחות בלרדוף אחרי נוער הגבעות וקצת יותר בלרדוף אחרי מחבלים ערבים שמיידים אבנים ובקת"בים בעשרות מוקדים בכל יום יכול להיות שהפיגוע הקשה היום בבנימין היה נמנע", כתב סמוטריץ' בטוויטר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו