אהוביה סנדק
אהוביה סנדק צילום: באדיבות המשפחה

חוות דעת של עורך הדין דוד בן-זקן, ששירת במשטרה במשך עשרות שנים כבוחן תנועה ותאונות ותובע באגף התנועה של המשטרה, מעלה כי המכונית שבה נסעו אהוביה סנדק ז"ל וחבריו התהפכה לאחר שניידת משטרה התנגשה בה בעוצמה, בניגוד לטענת השוטרים שהשתתפו במרדף שבמהלכו נהרג הנער.

עוד קובע בן-זקן כי בסבירות גבוהה מכוניתם של הצעירים לא סטתה שמאלה במהלך הנסיעה ולא נמצאו סימני בלימה, מה שמעיד על ניגוח רכב תוך כדי תנועה. כזכור, הרכב בו נסעו הנערים התהפך פעמיים בשל ההתנגשות.

הבלשים שהיו מעורבים בתאונה אישרו בחקירתם במח"ש כי היתה התנגשות, אך טענו שדווקא מכוניתם של הנערים היא שסטתה מנתיבה וגרמה לאירוע.

עורך הדין מנשה יאדו, המייצג את המשפחה מטעם ארגון 'חוננו' העביר את הממצאים למח"ש, בהמשך לחקירה שכבר מתקיימת שם בעקבות האירוע.

שוטרים עוצרים מפגין בירושלים יהוידע בן ציון

גם אמש נמשכה המחאה נגד התנהלות המשטרה וחקירת האירוע בכל רחבי הארץ. בגשר המיתרים בירושלים הפגינו כ-100 פעילי מחאה וחבריו של אהוביה. המפגינים חוסמים מפעם לפעם את כביש הכניסה לירושלים. שוטרים שנמצאים במקום מפנים את המפגינים למדרכה.

בצומת שילה הפגינו עשרות אנשים וחלקם אף התעמתו עם שוטרים. במהלך העימותים נעצר נער כבן 14 ועורך דין מטעם ארגון חוננו סייע לו.

גם בקרית מלאכי, צומת קדומים, צומת יצהר, מעלה אדומים ובמקומות נוספים ברחבי הארץ, התקיימו הפגנות, בהשתתפות מאות אנשים. המפגינים קראו להקמת ועדת חקירה חיצונית לימ"ר ש"י, וקוראים שלא לטייח את חקירת הרג הנער.