ישראל פרוש
ישראל פרוש צילום: יהונתן גוטליב

במסגרת השירות לתושב צפויה עירית אלעד להציב עמדות דיגיטליות ברחבי העיר שמטרתן בשלב הראשון - לאפשר הסדרה עצמאית של הנחה לארנונה.

בעירייה מספרים כי מדובר בעבודת מטה מאומצת שהתקיימה בשנתיים האחרונות על פי הנחייתו של ראש העיר ישראל פרוש "ששם את השירות לתושב בראש סדר העדיפויות", כלשון דובר העיריה.

"בימים האחרונים הושלם ייצורן של העמדות הממוחשבות והן תכלולנה בשלב ראשון אפשרות להגשת הנחה ממוחשבת, כולל סריקת מסמכים והדפסות נצרכות", סיפר.

לדבריו, בשלב השני, שידרוש עדכון תוכנה בלבד, יותקנו בעמדות אפשרויות שימוש בתיק התושב שכולל אפשרות תשלומים שונים לעירייה, כמו אישורי טאבו, אגרות רישוי ועוד. שירות חשוב נוסף שיתווסף לעמדות הוא רישום למוסדות חינוך, רכישת כרטיסים ורישום לאירועים ועוד.

"מדובר כאמור בשיתוף פעולה של עיריית אלעד ותכנית ישראל דיגיטלית, כאשר מטרת התכנית היא למנף את ההזדמנות הטמונה במהפכה הדיגיטלית ובהתקדמות טכנולוגיות המידע והתקשורת כדי לאפשר צמצום פערים, צמיחה כלכלית מואצת והפיכת הממשל לחכם, מהיר ידידותי ומוביל עולמי בתחום הממשל הדיגיטלי", הוסיף.

בין היעדים שהוצבו בתכנית, היו שיפור האוריינות הדיגיטלית, הנגשת שירותים ומוצרים ציבוריים, פיתוח התעסוקה והעסקים בפריפריה.