"רוצים לסגור את בתי הספר רק כדי שההורים יישארו בבית"

מירום שיף, יו"ר הנהגת ההורים הארצית, על קצב התחלואה בישראל: "אם יסגרו את מערכת החינוך אתם מאמינים שיהיה סגר מלא?"

103FM , כ' בטבת תשפ"א

"רוצים לסגור את בתי הספר רק כדי שההורים יישארו בבית"-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

יו"ר הנהגת ההורים הארצית, מירום שיף, שוחח הבוקר (שני) עם ענת דוידוב וגולן יוכפז ב-103fm ויצא נגד התנהלות המדינה ואופן קבלת ההחלטות בנושא הקורונה והכוונה לסגור את מערכת הבריאות.

נתוני התחלואה בנגיף קורונה ממשיכים לעלות, ומתגלים עוד ועוד מקרים של המוטציה הבריטית בישראל. כתוצאה מכך, הממשלה שוב שוקלת להטיל סגר הרמטי על האזרחים, ובמהלכו שוב יושבתו הלימודים במוסדות החינוך. מירום שיף הביע את דעתו בנושא: "אם מישהו חושב שאנחנו מסכימים שישתמשו בילדים שלנו כדי לסגור את ההורים בתוך הבתים הוא טועה לחלוטין - זו המטרה של כל הסיפור הזה. מדינת ישראל מסיבותיה שלה לא אוכפת את הסגר השלישי, ואנחנו רואים שהרחובות מלאים".

הוא ציין כי היציאה מהסגר הקודם ארכה חודשיים, וטען כי "אין הבדל בין התחלואה בשכבה ב' לשכבה ח'. אין אף שכבה במדינת ישראל כולה שיש בה יותר מאלף ילדים מאומתים וכל שכבה מונה כ-140,000. אלה הנתונים שמשרד החינוך מציג יום-יום. איפה שיש תחלואה, איפה שר' העיר רואה שיש בעיה – בואו נסגור. אבל איפה שיש עיר שאין? אין סיבה בעולם לסגור את הדברים. כולנו שוכחים שיש פן רגיש וחברתי ובדידות של אותם ילדים שמתחילת השנה היו מעט מאוד ימים בבית הספר".

שיף הוסיף ואמר: "בכל תקופת הקורונה היו אנשים שחשבו שזה מסוכן לשלוח את הילדים שלהם לכל אורך הדרך. אני מסתכל על הנתונים כל יום, משלשום להיום לא היה גידול בתחלואה בבתי הספר. אני חושב שצריך להסתכל על אחד מה קורה אצלו בעיר, בשכונה, בבית הספר. אם מישהו יראה שאצלו בשכונה התחלואה לא עולה ולא משתגעת, אין סיבה שלא לשלוח לבית הספר".