"אוהבת-לא אוהבת": איך מייצבים תנודות בקשר הזוגי?

אתם יוצאים ונהנים אבל נדמה שהקשר עולה ויורד? פרויקט 252 מארח את שירת מלאך לסדרת הרצאות שתעזור לכם לייצב את התנודות בקשר הזוגי.

נדב גדליה , כ"א בטבת תשפ"א

"אוהבת-לא אוהבת": איך מייצבים תנודות בקשר הזוגי?-ערוץ 7
שירת מלאך
ברוך גרינברג

שירת מלאך היא אחת מיועצות הזוגיות המובילות במגזר הדתי. מלאך נמצאת על כס המדריכה הרבה לפני ש'ייעוץ זוגי' הפך להכרח אצל כל זוג בזמן בניית הקשר הראשוני ובמהלכו.

"התאהבתי בתחום כבר לפני שנים, כשהיה עוד בחיתוליו והמושג 'מאמן לזוגיות' עוד לא נולד", מחייכת שירת. "היום יש הרבה יותר מודעות לערך העצום של ליווי קשר, של יעוץ לזוגיות, של סדנאות וקורסים שעוזרים להגיע לקשר זוגי ומשמח, ב"ה.

יש בי אמון גדול בתבונת הלב של מבקשי הזוגיות. ביכולת שלהם לעשות עבודה עם עצמם. מגיעים אלי גברים ונשים עם קשב רב ורצון ענק לחולל שינוי וזו נקודת מוצא מדהימה שמאפשרת לי כיועצת וכמי שמלווה מבקשי זוגיות לקשר לעוף איתם ולשנות את המציאות".

כעת מגיעה שירת לפרוייקט 252 כדי לפצח את אחד הסודות המורכבים בבניית קשר זוגי: התנודות, העליות והמורדות שמעלים חששות לגבי טיב הקשר הנרקם לו בעדינות.

"לפני כחודשיים בדקתי עם עצמי, מה הסיבות שמביאים גברים ונשים לפנות ליעוץ", מספר שירת.

"אחת הסיבות המרכזיות הייתה: קשרים זוגיים שלא מבשילים בגלל שהקשר לא יציב. יש תנודות, עליות וירידות, שחיקה וחשש גדול מהשקעה שבסוף תגמר בשברון לב".

עד כמה זה סביר ומקובל?

"אלו דילמות מאד רווחות", מרגיעה שירת. "כבר מדייט ראשון-שני הספקות מתחילים. שווה להשקיע או לא, כדאי להמשיך או לחתוך וכך הלאה בתחנות השונות של הקשר הזוגי".

העולם השתנה לטובה

"תהליכי בניית קשר היו מאז ומעולם מאתגרים", מודה שירת מלאך. "אבל אין ספק שההתפתחויות הטכנולוגיות והתרבותיות סביבנו הפכו את התהליך הזה לשונה מאד מדור ההורים וכמובן הסבים והסבתות. כיום יש ציפייה גבוהה לאיכויות שבעבר לא נתנו עליהם את הדעת. לקרבה בעוצמה גבוהה, לדיוק, לעומק של חברות, למציאת חן.

הצעירים של היום מלאי עוצמות ונכסים רוחניים ולכן על אף האתגרים החדשים, יש להם המון כלים ומבט נכון על המציאות, כזה שיביא אותם בע"ה לזוגיות שמחה. את הדילמות האלה, של תנודות בתוך קשר, אנחנו הולכים לפצח בסדרה מיוחדת בימי רביעי. הסגר השלישי שנכפה עלינו, פותח גם הזדמנויות לא צפויות ואני מזמינה את כולם להצטרף".

סדרת ההרצאות המקוונות של שירת מלאך בנושא: 'תנודות בקשר הזוגי' משודרת במסגרת 'פרויקט 252' ביום רביעי הקרוב, כ"ב טבת (6.1.2021), בשעה 21:00.

להצטרפות לפרויקט ולצפייה בהרצאה היכנסו לכאן