תלונה על שוטר יס"מ: תקף נער ללא סיבה

למח"ש הוגשה תלונה על תקיפה אלימה של נער בן 15 בדרישה לחקור את האירוע ולאסוף תיעוד ממצלמות האבטחה באזור וממצלמת הגוף של השוטר.

ערוץ 7 , כ' בטבת תשפ"א

תלונה על שוטר יס"מ: תקף נער ללא סיבה -ערוץ 7
שוטרים מתעמתים עם מפגין. ארכיון
באדיבות המצלם

תלונה הוגשה למחלקה לחקירות שוטרים על ידי עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו' בגין תקרית שאירעה בשבוע שעבר במהלך הפגנה שקטה בכניסה לקריית ארבע, במחאה על מות הנער אהוביה סנדק ז"ל.

באירוע, תקף שוטר יס"מ באלימות נער כבן 15, בזמן שעזב את ההפגנה ופנה ללכת לקריית ארבע.

"בתאריך 30/12/2020, בסביבות השעה 00:20, השתתף מרשי בהפגנה שקטה בצומת הכניסה לקריית ארבע 'צומת אליאס'. מרשי ומפגינים נוספים עמדו בצד הכביש מעבר למעקה בטיחות על ציר 60 סמוך לצומת אליאס (צומת הכניסה לקריית ארבע). באיזה שלב ולבקשת המשטרה החלו המפגינים לחזור ולהתקרב יותר לצומת", כתב עו"ד בלייכר.

לדבריו, "מי שרצה להמשיך חזרה ליישוב קריית ארבע היה צריך לעבור את המעקה לשול הכביש שכן מעבר למעקה בהמשך הדרך מעבר למעקה יש תעלת ביוב שמונעת מעבר. מרשי שרצה לחזור לקריית ארבע עבר את המעקה לבדו והחל ללכת חזרה לקריית ארבע. מרשי לא הספיק ללכת כמה מטרים ומיד זינק עליו שוטר יס"מ בשם מאור קרוואני. השוטר, ללא מילה או פנייה כל שהיא, תפס את רגליו של מרשי הרים אותו לאוויר והשליך אותו על ראשו מעבר למעקה".

הוא ממשיך ומתאר את התקיפה. "מרשי, שהיה בהלם, נעמד על רגליו ומיד אותו שוטר יס"מ נתן אגרופים בשני ידיו לעבר אוזניו של מרשי, או אז אחז השוטר את מרשי בחוזקה ואמר: 'מילה אחת ואתה מקבל עוד אגרוף'. שוטרים אחרים שהיו עדים לאירוע נגשו לשוטר וניסו להרגיעו".

"מרשי עדיין סובל מכאבים בראשו ואזניו. מדובר בתקיפה חמורה של קטין ללא כל סיבה. אבקש לעצור את השוטר המתקיף ולחוקרו בהקדם", סיכם עורך הדין.

בפנייתו למח"ש דרש לאסוף את הראיות והסרטונים שמתעדים את המקרה. "הצומת מרושת במצלמות אבטחה של צה"ל והמשטרה. אבקש ליטול התיעוד מהאירוע בטרם יימחקו הסרטונים. כמו כן השוטר התוקף ענד על בגדו מצלמת גוף. אבקש לתפוס את סרטוני המצלמה טרם מחיקתם".