נבחרת מרצ
נבחרת מרצ צילום: אלעד מלכה

יו״ר מפלגת מרצ ח״כ ניצן הורוביץ הציג הערב (שני) את ג׳ידא רינאווי-זועבי שתתמודד במקום הרביעי ברשימת מרצ לכנסת ה-24.

בהצהרה בהשתתפות חברי מרצ בבית ציוני אמריקה אמר הורוביץ כי ״כשאחרים מדברים, אנחנו עושים. כי רק על מרצ אפשר לסמוך. כשנצא מדברת על שותפות יהודית-ערבית היא מתכוונת לזה״.

הורוביץ הוסיף, ״אין עתיד לארץ הזו שלנו, למדינת ישראל, ללא שותפות יהודית-ערבית. בעיני זה נובע ישירות מערכי מגילת העצמאות.

"רשימת מרצ שיש בה גם את עיסאווי פריג׳ ואת תמר זנדברג, את יאיר גולן ואת ג׳ידא רינאווי-זועבי. המשותף לכולם - עולם ערכים של צדק והגינות. זו רשימה של אנשים עם ניסיון ורקורד של פעילות שאין באף מפלגה. רשימה שמציעה אלטרנטיבה אידיאולוגית ופוליטית לימין. בבחירות הקרובות האידיאולוגיה חוזרת, מרצ חוזרת ובגדול״, סיכם.

רינאווי-זועבי אמרה, ״דור חדש קם בחברה הערבית. דור חדש האומר לא עוד. זהו דור אשר דורש אזרחות עם כבוד, דור אשר מחזיק בזהות הקולקטיבית הערבית פלסטינית אך גם רוצה לחזק את הזהות האזרחית הישראלית״.

היא הוסיפה, ״זהו דור אשר רואה את עתידו כאן, שאינו ממתין לאחרים שיביאו לו את השינוי ומחפש דרכים חדשות לשנות מציאות. לשנות מציאות של אפליה, גזענות וכיבוש מתמשך באמצעות בניית בריתות חדשות עם האזרחים היהודים מתוך עמדה של כוח ושל בעלות משותפת על המדינה.״

עוד אמרה רינאווי-זועבי, ״נאבקתי במשך שנים על זכויות אזרחיות שוות, של הרשויות המקומיות הערביות, של מעמד האישה הערביה ושל אזרחות שיווינית ושותפות אמת. כעת, על בסיס השיוויון והשותפות אני רוצה לבנות עבור הצעירים הערבים, הנשים הערביות האזרחים הערבים, אלטרנטיבה מכובדת ומכבדת לצמיחה, לשגשוג ולהצלחה.״

במענה לשאלות כתבים על סיכויי נתניהו למשוך קולות מהמגזר הערבי אמרה רינאווי-זועבי, ״הציבור הערבי לא מטומטם. הוא יודע שנתניהו עושה ניסיון ציני ושקרי. המהלך שאנחנו עושים כאן היום יבטיח שהליכוד בראשות נתניהו יקבל את התוצאה הכי נמוכה שקיבל אי פעם בציבור הערבי״.